وزارت بهداشت ۲۰ دستگاه ونتیلاتور به خوزستان اختصاص داد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۴ تیر ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۵ ب٫ظ
وزارت بهداشت ۲۰ دستگاه ونتیلاتور به خوزستان اختصاص داد سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۲۰ دستگاه ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به حوزه دانشگاه در خوزستان اختصاص یافت. به گزارش نخبگان و به نقل از ایرنا دکتر علی احسان پور چهارشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: سیاست ما در دانشگاه این است که بالاترین […]

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: ۲۰ دستگاه ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به حوزه دانشگاه در خوزستان اختصاص یافت.

به گزارش نخبگان و به نقل از ایرنا دکتر علی احسان پور چهارشنبه در گفت و گویی اظهار داشت: سیاست ما در دانشگاه این است که بالاترین سطح خدمات را برای همه بیماران ارائه دهیم و از بهترین امکانات موجود استفاده کنیم.

وی افزود: کادربهداشت و درمان برای سلامت همه بیماران می‌جنگد تا میزان مرگ و میر را پایین نگه دارد بنابراین لازم است کیفیت خدمات و تخت‌های مراقبت‌های ویژه افزایش یابد تا بتوانیم بیشتراز قبل مراقب بیماران باشیم.

احسان پورادامه داد: تلاش براین است که تخت‌های مراقبت های ویژه را از نظر فیزیکی، تجهیزاتی و پرسنلی ارتقا دهیم و خدمت‌رسانی را به بیماران کرونایی در وضعیت مطلوب حفظ کنیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهوازگفت: تجهیزاتی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای بخش‌های آی سی یو ازجمله ونتیلاتور و تجهیزات دیگری درخواست کردیم که در حال ارسال است.

وی توضیح داد: همچنین پرستاران مخصوص بخش‌های مراقبت‌های ویژه از استان‌های دیگراعزام شدند که فعالیت دارند و یا جایگزین می‌شوند.

احسان پور اظهار داشت: در حال حاضراز لحاظ تخت‌های عادی مشکلی نداریم و رزرو را حفظ کرده و به دنبال ظرفیت‌سازی هستیم.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهوازادامه داد: هدف دانشگاه شناسایی سریعتر و بیشتر بیماران مبتلا و بدون علامت و بهبود کیفیت خدمت رسانی با فعال کردن هر چه بهتر بخش‌های مراقبت‌های ویژه است.

وی گفت: البته بالاترین هدف ما این است که شاخص میرایی را در استان پایین نگه داریم که حتی برای بیماران ۹۰ تا ۹۵ سال نیز با بیماری‌های زمینه‌ای متعدد با تمام توان بجنگیم.

احسان پوربیان کرد: همیشه باید آماده باشیم وفریب شرایط پایداررا نخوریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز در نشست با رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با تاکید بر نیاز مبرم خوزستان به تخت آی سی یو گفت: ۸۰ درصد تخت‌های عادی در خوزستان پر شده اما در این لحظه، اولویت و دغدغه ما رفع نیازها در زمینه کمبود تخت آی سی یو است.

دکتر فرهاد ابول نژادیان بر نیاز خوزستان به پرستار آی سی یو کار تاکید کرد و گفت: ۳۸ پرستار از سوی معاونت پرستاری وزارت بهداشت به خوزستان اعزام شده که از این تعداد ۱۰ پرستار به آبادان، ۱۰ پرستار به دزفول و هشت نفر دیگر نیز به نیروهای پرستاری اهواز اضافه شده اند. در این زمینه خوزستان به پرستار آی سی یو کار نیاز مبرم دارد.

خوزستان دربحث شیوع بیماری کرونا  از یک ماه پیش در وضعیت قرمز قرار گرفته است و در روزهای اخیر تعداد مبتلایان این استان به نحو چشمگیری افزایش یافته است.

مسوولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز بالا رفتن آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان را ناشی از رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی توسط اصناف، مردم و ادارات و همچنین افزایش بیماریابی بیان کرده‌اند.

به گفته دکتر فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز مطابق برآوردها و در نتیجه‌ی بررسی نرخ موارد بستری مبتلایان به کرونا تا ۳۰ خرداد ۹۹ شهرهای آبادان، امیدیه ، اندیمشک، ماهشهر، دزفول، رامهرمز، شوش، شوشتر و مسجدسلیمان در وضعیت قرمز قرار دارند.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
شهرداری مسجدسلیمان
محل كد آمار
logo-samandehi