هدف‌گذاری فعال‌سازی ۵۰ واحد صنعتی راکد در خوزستان

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۲ ب٫ظ
هدف‌گذاری فعال‌سازی ۵۰ واحد صنعتی راکد در خوزستان زمان مطالعه: ۲ دقیقه رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: فعالسازی ۵۰ واحد صنعتی راکد و نیمه راکد در سال جاری در استان خوزستان هدفگذاری شده است. به گزارش نخبگان و به نقل از ایرنا امیرحسین نظری در حاشیه جلسه کارگروه رفع موانع تولید در فرمانداری آبادان عمده مشکلات واحدهای صنعتی را نبود مواد اولیه و اختلاف […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: فعالسازی ۵۰ واحد صنعتی راکد و نیمه راکد در سال جاری در استان خوزستان هدفگذاری شده است.

به گزارش نخبگان و به نقل از ایرنا امیرحسین نظری در حاشیه جلسه کارگروه رفع موانع تولید در فرمانداری آبادان عمده مشکلات واحدهای صنعتی را نبود مواد اولیه و اختلاف واحدهای تولیدی با بانک‌های عامل در خصوص بازپرداخت تسهیلات بیان کرد و گفت: در سال گذشته ۷۰ واحد صنعتی راکد و غیرفعال در استان احیا و به خط تولید برگشت.

وی افزود: برخی از این واحدهای صنعتی بزرگ با اشتغالزایی بالایی بودند که سالیان سال غیرفعال بودند که با اقدام انجام شده دوباره در چرخه تولید قرار گرفتند.

نظری در ادامه گفت: برخی از شرکت‌های غیرفعال خوزستان در حال بازسازی هستند و امید است با روند بازسازی شاهد جهش تولید در استان باشیم.

اختصاص ۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی به واحدهای متاثر از کرونا

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در بخش دیگری به تاثیر منفی کرونا بر واحدهای تولیدی اشاره کرد و گفت:بیشترین تاثیر کرونا بر واحدهای صنفی بوده و قرار است پس از ثبت‌نام در سامانه کارا به آنها تسهیلات بانکی داده شود.

نظری افزود: به منظور رفاه حال صاحبان واحدهای صنفی  ۱۷ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در نظر گرفته شد و این میزان اعتبار برای جبران بخشی از زیان وارده بر اثر کرونا به مشاغل اختصاص داده شده است.

وی تصریح کرد: در سال جهش تولید یکی از هدفهای جدی دولت راه‌اندازی طرح‌های با پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد است و در تلاش هستیم این پروژه‌ها در زمان مقرر افتتاح شوند.

نظری به افزایش ظرفیت تولید فولاد در استان خوزستان نسبت به سال گذشته اشاره کرد و افزود: بیشترین مشکل این واحدها تامین مواد اولیه بوده که با پیگیری انجام شده و امضا تفاهمنامه‌ چندجانبه مواد اولیه این واحدها تامین شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان با اشاره به مسایل و مشکلات واحدهای تولیدی آبادان گفت:به منظور رفع موانع تولید در این شهرستان مقرر شد ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در شهرستان آبادان تشکیل شود.

وی ادامه داد: بعضی از واحدهای صنعتی آبادان درخواست تسهیلات بانکی دارند که مقرر شد تسهیلات کم بهره برای آنها درنظر گرفته شود لذا درخواست کتبی و اعتبار مورد نیاز آنها بر اساس تسهیلات و وام مورد نیاز آنها پیگیری می شود.

نظری افزود: در صورتیکه مشکلات و اختلاف نظر واحدهای تولیدی در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید حل نشود با تشخیص هیات خبرگان بانکی استان این مشکلات بار دیگر مطرح و مورد رسیدگی قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری افزود: در حال حاضر استان خوزستان در بخش سرمایه گذاری رتبه سوم، و در حوزه اشتغالزایی رتبه هفتم و صادرات دومین استان کشور است.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi