رئیس شورای شهر اهواز:

شورای شهر اهواز با نظارت بیش‌تر در برابر سوء استفاده‌ها می‌ایستد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۷:۵۳ ب٫ظ
شورای شهر اهواز با نظارت بیش‌تر در برابر سوء استفاده‌ها می‌ایستد به گزارش نخبگان، محمدجعفر فلسفی در چهل و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز، با بیان اینکه اعضای شورای شهر اهواز تعهدی داریم و سوگند یاد کردیم که حفظ امانت و انجام وظایف مان کوشا باشیم، اظهار داشت: ما تعهد دادیم قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات را در چارچوب وظایف و اختیارات […]

به گزارش نخبگان، محمدجعفر فلسفی در چهل و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اهواز، با بیان اینکه اعضای شورای شهر اهواز تعهدی داریم و سوگند یاد کردیم که حفظ امانت و انجام وظایف مان کوشا باشیم، اظهار داشت: ما تعهد دادیم قانون اساسی و سایر قوانین و مقررات را در چارچوب وظایف و اختیارات رعایت کنیم به این معنا که قانون محدوده ای برای عمل ما مشخص کرده و ما نمی‌توانیم بدون در نظر گرفتن چارچوب دست به اقدامی بزنیم.

وی با اشاره به لزوم رعایت عدالت و انصاف از سوی شورای شهر، افزود: رعایت عدالت و معیارها امری حساس و حایز اهمیت است و مادامی که ما در شورا هستیم باید در رعایت صلاح شهر اهتمام ورزیم.

فلسفی بیان کرد: اگر اعضای شورای شهر در ادوار گذشته به این مهم توجه می‌کردند چه بسا امروز ما با چنین وضعیت پیچیده ای مواجه نمی شدیم؛ لذا این مسئله به شدت مهم و حائز اهمیت است و ما به عنوان منتخبین مردم باید در اندیشه صلاح شهرمان باشیم.

رئیس شورای شهر اهواز با بیان اینکه در حال حاضر سراسر کشور با یک وضعیت خاص اقتصادی مواجه است، گفت: رکود ساخت و ساز و تورمی که در شرایط فعلی با آن مواجه هستیم رابطه تنگاتنگی با مدیریت شهری دارد؛ از سوی دیگر اهواز هم در شرایط خاصی به سر می برد و در عمق عقب ماندگی قرار دارد؛ شکاف عمیقی بین اهواز و دیگر کلان شهرها وجود دارد

فلسفی اظهار داشت: شکاف عمیقی بین ما و کلان شهرهای دیگر وجود دارد به گونه ای که امروز سایر کلان شهرها به دنبال شعار شهرزیبا هستند ولی ما در مرحله ای ایستاده‌ایم که تازه می خواهیم شهر را توسعه دهیم و عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

وی بیان کرد: به گفته شهردار تهران، وضعیت شهرداری پایتخت به گونه ای است که درآمد شهرداری تهران صرفا کفایت حقوق و خدمات شهرداری را می دهد و با توجه به بضاعتی که دارند بیش تر از مسائل عمرانی بر مسائل فرهنگی و اجتماعی تأکید دارند. حالا در شرایطی که ما در آن قرار گرفتیم باید کار عمرانی و فرهنگی را با هم و به طور هم زمان انجام دهیم.

رئیس شورای شهر اهواز تصریح کرد: با بضاعتی که داریم کار بسیار سخت و دشواری است که هم حقوق پرسنل را بدهیم هم بحث بیمه را حل کنیم و به پروژه های عقب افتاده ای چون قطار شهری توجه کنیم و به فکر کمبود ناوگان حمل و نقل باشیم.

فلسفی با بیان اینکه باید شرایط را به شکل عاقلانه ای مدیریت کرد، گفت: هیچ کس نمی تواند مدعی باشد که در یک بازه زمانی کوتاه در جنگ با این مسائل پیروز شود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری می فرمایند که در کشور هیچ بن بستی وجود ندارد مشکلات کشور شناخته شده است و برای آن ها راه حل های شناخته شده ای وجود دارد فقط باید مسئولان کمر همت ببندند. راه و نسخه ای که مقام معظم رهبری برای حل مشکلات کشور پیچیده همت بلند مسئولین است. قطعا این رهنمود برای ما هم کارساز خواهد بود با توجه به همتی که در مجموعه شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری دیده می شود.

فلسفی بیان کرد: یکی از ماموریت های ما در شورا این است که ضمن آن که وظایف خود را طبق قانون و با جدیت انجام می دهیم اما آرامش و انسجام داریم. شاید افرادی که قصد سوء استفاده دارند درصدد به هم زدن این آرامش باشند اما ما آمده ایم که مدیریت مالی کنیم و تا جایی که امکان دارد با نظارت بیش تر در برابر سوء استفاده ها با قدرت بایستیم و اجازه ندهیم به شورای شهر به حاشیه رانده شود.

وی افزود: زمانی که آقای جهانبخشی سوالات را مطرح کرد برای این که حسن نیت خود را نشان دهم روال قانونی را رعایت کردم و طبق این سازو کار عمل کردم. چندین بار هم به ایشان گفتم که باید در قالب تذکر ارائه شود اما ایشان نپذیرفت.

رئیس شورای شهر اهواز تأکید کرد: رهبری فرموده اند که معمولا بین شوراها و شهرداری چالش وجود دارد اما ما باید ابتکار عمل به خرج دهیم و با توجه به رهنمود رهبری اجازه ندهیم که اختلافات اشاعه پیداکند؛ برخی اشکالات مطرح شده درمورد شهردار یک طرفه و کاملا سیاه است.

فلسفی بیان کرد: اشکالاتی که یکی از اعضا عنوان کرده یک طرفه و کاملا سیاه است. اخیرا در یک بازدید عملیاتی که شهردار و برخی اعضای شهر و اصحاب رسانه از پروژه ها داشتند به کُنه عظمت اقداماتی که در دست اجراست پی بردند

وی ادامه داد: تاکید من این است که ضعف و قوت با هم دیده شود؛ یک نفر به میدان آمده تا یک تنه با مشکلات شهر بجنگد شورا هم اختیار دارد که حرف ها را متذکر شود قرار نیست با کمال ناجوانمردی هر حرفی را بر علیه شهردار در فضای مجازی منتشر کنیم و این طور شایعه کنیم که شهردار بیمار است و به این دلیل قدرت مدیریت شهر را ندارد. باید انصاف داشته باشیم کدام بیماری می تواند این حجم عظیم کار را انجام دهد؟

فلسفی اظهار داشت: شما ببینید که شهردار بحث ورودی های شهر را با چه جدیت و همتی انجام داد. سه چهار جلسه صمیمانه با اعضا گذاشتیم که مسائل را بین خودمان حل و فصل کنیم قرار نیست که با رسانه ای کردن برخی اختلافات جزئی به آن ها دامن زده شود و بزرگ نمایی کنیم. در بحث مقابله با ساخت و سازها با عزمی جزم وارد شد و شاهد آن اتفاق تلخ در منطقه سه شهرداری بودیم.

رئیس شورای شهر اهواز با بیان اینکه سوالات و نکته ها باید طی روال قانونی مطرح شوند، افزود:امروز کتانباف فردا یک نفر دیگر شهردار اهواز می شود؛ ما باید نسبت به قانون اشراف داشته باشیم و روال قانونی را طی کنیم.

وی بیان کرد: زمانی که نامه داده شد همزمان با مرخصی اعضای شورا بود یا باید این نامه را نگه می داشتم که آن وقت اولین اتهام متوجه بنده بود اما من صادقانه عمل کردم و از آقای جهان بخشی خواستم این مسائل را در قالب تذکر ارائه دهد تا آن ها را ابلاغ نمایم چرا ایشان این کار را نکرد؟/تسنیم

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
شهرداری مسجدسلیمان
محل كد آمار
logo-samandehi