طرح شهید عجمیان در ۱۰ هزار مدرسه ‌اجرا می‌شود

تاریخ انتشار: پنجشنبه 4 خرداد 1402 | 10:54 ق.ظ
طرح شهید عجمیان در ۱۰ هزار مدرسه ‌اجرا می‌شود زمان مطالعه: ۲ دقیقه رئیس سازمان نوسازی مدارس ‌با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان گفت: مرحله اول این طرح با هدف بهسازی و شاداب‌سازی مدارس در تعطیلات نوروز اجرا شد و در نظر داریم با همکاری گروه های جهادی دانش‌آموزی، دانشجویی مردمی تابستان در ‌۱۰ هزار مدرسه ‌اجرا کنیم. به گزارش نخبگان و به نقل از تسنیم، آیین […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رئیس سازمان نوسازی مدارس ‌با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان گفت: مرحله اول این طرح با هدف بهسازی و شاداب‌سازی مدارس در تعطیلات نوروز اجرا شد و در نظر داریم با همکاری گروه های جهادی دانش‌آموزی، دانشجویی مردمی تابستان در ‌۱۰ هزار مدرسه ‌اجرا کنیم.

به گزارش نخبگان و به نقل از تسنیم، آیین آغاز احداث دبستان ۱۲ کلاسه شهید بهنام محمدی در خرمشهر، با حضور حمیدرضا خان محمدی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور امروز همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر برگزار شد.

خان محمدی ‌در حاشیه اجرای طرح «شهید روح‌الله عجمیان» در مدرسه علویه خرمشهر اظهار داشت: توفیق شامل حالمان شد که در چنین روزی به شهر مردان و زنان قهرمان بیاییم و در کنار مردم آزادسازی خرمشهر را جشن بگیریم.

وی گفت: پروژه های بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی شهرستان خرمشهر تا قبل از شروع سال تحصیلی تحویل دانش‌آموزان این خطه می شود.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور با اشاره به توزیع تجهیزات مدارس گفت: امروز کاروان تجهیزات مدارس خرمشهر را داریم، البته توزیع تجهیزات را به صورت سراسری مبتنی بر نیازهایی که اعلام می‌شود، تا آغاز مهرماه خواهیم داشت.

وی با اشاره به اجرای طرح شهید عجمیان گفت: مرحله اول این طرح با هدف بهسازی و شاداب سازی مدارس در تعطیلات نوروز اجرا شد و در نظر داریم با همکاری گروه های جهادی دانش‌آموزی، دانشجویی مردمی تابستان امسال ۱۰ هزار مدرسه را اجرا کنیم.

خان محمدی تاکید کرد: پیشبرد اهداف طرح مستلزم این است مدیران، معلمان و مسئولان مناطق از ظرفیت های دانش آموزان وگروه های جهادی و داوطلب بومی استفاده کنند که علاوه بر بهسازی محیط مدارس منجر به مهارت‌افزایی دانش‌آموزان و انگیزش بیشتر آنها درنگهداری محیط آموزشی می شود.

گفتنی است، بهسازی و آسفالت محوطه مدارس شهدای کربلا، سعدون خلفی، امام هادی (ع) و هجرت خرمشهر نیز که از مصوبات سفر قبلی رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور بود در سطح ۵ هزار مترمبع به اجرا در آمد.کلنگ احداث مدرسه ۱۲ کلاسه شهید بهنام محمدی در این شهرستان در زمینی به مساحت ۳۰۰۰ متر مربع و زیربنای آموزشی ۱۳۰۰ مترمربع با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان زده شد.

همچنین عملیات ساخت مدرسه ۱۲ کلاسه “شهید فهمیده” آبادان با حضور حمیدرضا خان محمدی معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور آغاز شد. مدرسه ۱۲ کلاسه شهید فهمیده آبادان از محل اعتبارات طرح های تخریب و بازسازی با برآورد ۲۵ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۳۰۰ مترمربع با زیربنای ۱ هزار و ۲۵۰ مترمربع ساخته می شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار