امروز با حضور وزیر

امضای قرارداد‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت

تاریخ انتشار: دوشنبه 22 دی 1399 | 15:12 ب.ظ
امضای قرارداد‌های طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت زمان مطالعه: ۲ دقیقه اعتدال نخبگان/ قرارداد‌های مرحله سوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار با شرکت‌های ایرانی امروز با حضور وزیر نفت امضا شد. به گزارش نخبگان و به نقل از صدا و سیمای خوزستان، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: قرارداد‌های مرحله سوم طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت در […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اعتدال نخبگان/ قرارداد‌های مرحله سوم طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت به ارزش ۱.۲ میلیارد دلار با شرکت‌های ایرانی امروز با حضور وزیر نفت امضا شد.

به گزارش نخبگان و به نقل از صدا و سیمای خوزستان، مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: قرارداد‌های مرحله سوم طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت در شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب و شرکت نفت فلات، امروز با حضور وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به امضا رسید.

احمد محمدی افزود: این طرحها با ارزشی بالغ بر ۱.۲ میلیارد دلار در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب (شامل میدان‌های بینک، سولابدر، لالی بنگستان، گچساران ۳ و۴، گلخاری، بی‌بی‌حکیمه و اهواز ۲، ۳ و ۵ در استان‌های بوشهر، فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد) و شرکت نفت فلات قاره ایران (شامل میدان رشادت در حوزه دریایی استان هرمزگان در خلیج فارس) قرار دارند.

وی ادامه داد: طرح نگهداشت و افزایش تولید، مشتمل بر ۳۳ طرح است که ۲۹ تای آن در بخش خشکی و ۴ طرح فراساحلی است.
بر اساس این گزارش، مجموع هزینه‌های سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده در این طرح معادل ۶.۲ میلیارد دلار بوده که با احتساب هزینه‌های تأمین مالی و ارقام بازپرداخت در تعهد دولت به ۷.۲ میلیارد دلار بالغ خواهد شد. طرحهای این طرح در محدوده جغرافیایی ۷ استان کرمانشاه، ایلام، خوزستان، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، فارس و هرمزگان اجرا می‌شوند که پیش بینی می‌شود با اجرای آن‌ها تولید نفت‌خام کشور به طور متوسط بالغ بر ۲۸۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد.

شرکت ملی نفت ایران در بهمن ماه سال ۱۳۹۷ در مرحله نخست واگذاری این طرحها اقدام به تهیه و انتشار اسناد و برگزاری مناقصات ۱۰ طرح از مجموعه طرحهای این طرح کرد که منجر به انعقاد ۱۰ قرارداد مهندسی، تأمین کالا و تجهیزات، ساختمان و نصب و اجرای حفاری (EPC-EPD) به ارزش حدود ۸۰۰ میلیون دلار شد.

در سال ۱۳۹۸ نیز به موازات اجرای طرحهای مرحله نخست طرح، برگزاری مناقصات ۱۳ طرح مرحله دوم به ارزش قراردادی قریب به ۱.۷ میلیارد دلار در اولویت کاری شرکت ملی نفت ایران قرار گرفت که با اتمام فرآیند مناقصات مربوطه و مشخص شدن برندگان آنها، در مرداد ماه سال ۱۳۹۹ به پیمانکاران منتخب واگذار شد که هم اکنون پس از طی فاز‌های مهندسی و خرید کالا به تدریج وارد مراحل اجرایی می‌شوند. از انتهای سال ۱۳۹۸ تا نیمه سال ۱۳۹۹ نیز برگزاری مناقصات و تعیین پیمانکاران مربوط به ۸ پروژه مرحله سوم طرح در دستور کار قرار گرفت.
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار