مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با نخبگان:

افزایش قیمت فولاد به درآمد بیشتر شرکت‌های فولادی منجر نمی‌شود

تاریخ انتشار: شنبه 12 مهر 1399 | 16:41 ب.ظ
افزایش قیمت فولاد به درآمد بیشتر شرکت‌های فولادی منجر نمی‌شود زمان مطالعه: ۲ دقیقه اعتدال نخبگان/ علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با نخبگان با بیان این‌که افزایش قیمت فولاد به درآمد بیشتر شرکت‌های فولادی منجر نمی‌شود، گفت: چرا که به تبع آن قیمت مواد اولیه و تجهیزات افزایش پیدا می‌کند‌. مطمئنا ثبات در نرخ ارز به آرامش بازار و تعادل در عرضه و تقاضا می‌انجامد. […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اعتدال نخبگان/ علی محمدی مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت و گو با نخبگان با بیان این‌که افزایش قیمت فولاد به درآمد بیشتر شرکت‌های فولادی منجر نمی‌شود، گفت: چرا که به تبع آن قیمت مواد اولیه و تجهیزات افزایش پیدا می‌کند‌. مطمئنا ثبات در نرخ ارز به آرامش بازار و تعادل در عرضه و تقاضا می‌انجامد.

وی بهترین مکان برای شناسایی و تعیین قیمت را بورس کالا دانست و افزود: البته شرط موفقیت بازار بورس، پرهیز از دستوری کردن و دخالت در بازار است. فولاد خوزستان در شش ماهه اول سال، عرضه داخلی محصولاتش را ۱۹ درصد افزایش داده است.

مدیرعامل فولاد خوزستان در پاسخ به اینکه نقش ابطال های وزارت صمت در نابه‌سامانی بازار فولاد را چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: بازار عرضه و تقاضا باید به سمتی حرکت کند که شفافیت، عرضه و تقاضای واقعی شکل بگیرد. نقش وزارت صمت باید نظاراتی باشد و به سمت تهیه سازوکار و دستورالعمل اجرایی حرکت کند تا دخالت مستقیم در بازار.

وی ادامه داد: تعیین قیمت عرضه شمش فولادی بر اساس قیمت تمام شده و وضعیت بازار است. وزارت صمت و سایر نهادهای حاکمیتی می بایست با نظارت کامل و توجه به ظرفیت واقعی شرکت‌ها و سابقه عملکرد آن‌ها، از ایجاد تقاضای کاذب جلوگیری نموده و دست دلالان را که صرفا به دنبال سودای سود می‌باشند، از صنایع کوتاه نمایند.

محمدی با اشاره به این‌که فولاد خوزستان سال ۱۳۹۹ را با ارتقا پی در پی و ثبت رکوردهای تولید آغاز کرد، افزود: در شرایطی که تحریم‌های ظالمانه تشدید شدند و شیوع ویروس کرونا، باعث شده با محدودیت‌هایی مواجه شویم، با تکیه بر توان داخلی و اراده فولادی کارکنان این مجموعه، در سالی که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نام جهش تولید مزین شده است، رکوردهای روزانه، ماهانه، فصلی و شش ماهه ارتقا یافت.

مدیرعامل فولاد خوزستان عنوان کرد: در فصل بهار توانستیم برای اولین بار از مرز تولید یک میلیون تُن شمش فولاد عبور کنیم. در شش ماهه نخست امسال نیز توانستیم با تولید یک میلیون و ۹۷۶ هزار تُن رکورد تولید را ارتقا دهیم و همچنین مقدار فروش داخلی با ۱۹ درصد رشد به یک میلیون و ۱۵۷ هزار تن و مقدار صادرات با ۳۳ درصد کاهش به ۶۷۲ هزار تن رسیده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار