جزئیات جدید از حادثه تروریستی اهواز

تاریخ انتشار: یکشنبه 15 مهر 1397 | 12:44 ب.ظ
جزئیات جدید از حادثه تروریستی اهواز زمان مطالعه: ۴ دقیقه معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان در گفت‌وگویی مطرح کرد: به گزارش نخبگان؛ هفته گذشته مجلس شورای اسلامی در جلسه ای غیرعلنی با حضور وزیر کشور و مسئولان ارشد خوزستان برگزار شد و ابعاد حادثه تروریستی مراسم رژه ۳۱شهریورماه که به شهادت ۲۳ تن و زخمی شدن تعدادی دیگر از هموطنان مان منجر شد مورد […]
زمان مطالعه: ۴ دقیقه

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان در گفت‌وگویی مطرح کرد:

به گزارش نخبگان؛ هفته گذشته مجلس شورای اسلامی در جلسه ای غیرعلنی با حضور وزیر کشور و مسئولان ارشد خوزستان برگزار شد و ابعاد حادثه تروریستی مراسم رژه ۳۱شهریورماه که به شهادت ۲۳ تن و زخمی شدن تعدادی دیگر از هموطنان مان منجر شد مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه فیلمی از پشت صحنه حادثه که حادثه را بصورت کامل پوشش می داد و توسط دوربین های وزارت اطلاعات و ارتش ثبت شده است پخش شد که باعث تاثر نمایندگان شد.

*پس از این جلسه اظهارنظرهای مختلفی صورت گرفت و یکی از نمایندگان مجلس نیز گفته بود استاندار خوزستان به گزارش های اطلاعاتی توجه نکرد یا مواردی همچون عدم برگزاری جلسه شورای تامین امنیت و… در رسانه ها مطرح شد اما اینک قدرت اله دهقان معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان در گفتگوی اختصاصی با رد برخی اظهارنظرها و ادعاها و بیان، از اتخاذ تصمیمات لازم توسط مدیریت عالی استان و شورای تامین خبر می دهد.*

معاون امنیتی و انتظامی استانداری خوزستان گفت: یکی از ابعاد این حادثه ترور فیزیکی است و باید مراقب باشیم چنین حوادثی وحدت و همدلی مردم و مسئولان را خدشه دار نکند. گرچه برخی اظهارنظرها از روی دلسوزی صورت می گیرد اما باید توجه کنیم که در خصوص موضوعاتی که ابعاد امنیتی و انتظامی دارند می بایست دقت و بررسی لازم بعمل آمده و مسائل از طریق مجراهای قانونی دنبال شود.

معاون امنیتی استاندار خوزستان با بیان اینکه مصوبات شورای تامین محرمانه است و بهمین دلیل تاکنون نسبت به بیان این مصوبات اقدام نکردیم و امکان انتشار جزئیات را نداریم گفت: شورای تامین استان همه تدابیر لازم را در این خصوص اتخاذ نمود و مصوبات جامع و کاملی داشته است و شورای تامین در حوزه هماهنگی های امنیتی و انتظامی برنامه و مصوبات لازم، اقدام کاملی را انجام داده بود و برخی اظهارنظرها در این زمینه از روی بی اطلاعی است.

دهقان گفت: خون پاک و مطهر این شهیدان گواه آن است که اگر ما در عرصه پاسخگویی و اعمال و انجام وظیفه خدای ناخواسته تقصیری داریم خالصانه و متواضعانه اعلام کنیم و بیش و پیش از هر چیز ثمره خون شهدا قاعدتاً همه ما را متوجه این مهم می نماید که راستگویی و صداقت در جامعه بسط و گسترش یابد و سخنان بی قاعده، بی مبنا و بی اطلاع گفته نشود؛ اگر ترور فیزیکی صورت گرفت اجازه ندهیم ترور روانی و اخلاقی در جامعه روی دهد و ثمره خون شهدا منجر به گسترش مبانی اخلاقی در جامعه و اتحاد و یکپارچگی شود.

این مقام امنیتی گفت: برخی از صحبت هایی که گفته می شود نمی گویم با قصد تفرقه بیان می شود، ممکن است از سر دلسوزی و احساس وظیفه باشد منتها برای اینکه به وظایف اخلاقی خود عمل کنیم و در جای خود مسئولان را به پرسش بگیریم لازمه آن این است که از ابعاد و زوایای مختلف حادثه مطلع باشیم.

وی افزود: نکته دیگر اینکه باید به وظایف ذاتی سازمان‌ها و نهادهای مسئول آگاهی کامل داشته باشیم. شورای تامین به عنوان یک نهاد حقوقی و راهبردی است و بر اساس بخشنامه ها و قوانین مربوطه هیچ جا “وظیفه اجرایی” به شورای تامین استان محول نشده است.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خاطرنشان کرد: برخلاف برخی از گفته ها که از روی کم اطلاعی و یا اطلاعات نادرست بیان شده و ما در دلسوزی و تعهد آن ها تردید نداریم لازم است بگویم در روز ۲۷ شهریورماه جلسه شورای تامین استان با حضور همه اعضای اصلی تشکیل شد و با توجه به تهدیدهایی که وجود داشت به ویژه در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و مناسبت های دیگر مثل رژه نیروهای مسلح با دستور کار مشخص حدود دو ساعت و نیم اعضای شورا نقطه نظرات خود را ابراز کردند و ماحصل آن که از درون فایل صوتی جلسه مذکور استخراج شد مصوباتی بود که برای اعضا شورا نیز ارسال شد.

وی گفت: خوشبختانه ما در دبیرخانه شورای تامین استان با مدیریت خوب استاندار محترم و همچنین حساسیت های ویژه و لحظه‌ای وزارت کشور و معاونت امنیتی و انتظامی وزارتخانه متوجه این نکته بوده و هستیم که در حوزه مصوبات رعایت تمام نکات که در شرح وظیفه وجود دارد مغفول نماند. ضمن آنکه همزمان با مراسم رژه اهواز در سایر شهرستان‌ها از جمله دزفول که نیروهای ارتش جمهوری اسلامی حضور دارند چنین مراسمی برگزار شد و کلیه ابلاغیه‌های صادره در وقت مناسب به همه فرمانداری‌ها ابلاغ شد و در مسئولیت همه شهرستان ها وجود دارد؛ از جمله شورای تامین اهواز که مسئولیت قانونی این کار را داشت و در شورای تامین اهواز نیز مصوبات دقیق و به موقع و نکات ظریف مورد مداقه قرار گرفت و به نهادهای ذیربط اطلاع داده شد و جالب اینکه در کمیته های زیرمجموعه حتی قبل از تشکیل شورای تامین ۲۷ شهریور به شکل اختصاصی انجام رژه به تفکیک وظایف و انجام آنها گوشزد و مورد تأکید قرار گرفت بنا دکتر آژده:

براین ما در حوزه مصوبات کوچک‌ترین مشکلی نداریم.

وی ادامه داد: با توجه به تخصصی بودن و طبقه بندی موضوعات همه باید اجازه بدهیم موضوعات در مجرای قانونی خود پیگیری و اقدامات لازم انجام بشود.

انهدام و ناکامی ده‌ها تیم تروریستی

این توضیحات معاون امنیتی استاندار خوزستان، در واقع پاسخی است به برخی اظهارنظرها و انتقاداتی که اخیرا عملکرد شورای تامین را زیر سوال برده بودند و بعضا نیز ادعا شده بود جلسه شورای تامین تشکیل نشده و تدابیر لازم اتخاذ نگردید.

به گفته یکی از نمایندگان مجلس در جلسه هفته گذشته مجلس، وزیر کشور شرح کاملی از حادثه و اقدامات شورای تامین ارائه نمود. به گفته این نماینده مجلس، شورای تامین حتی در خصوص احتمال فعالیت گروه های تروریستی پیش بینی و مصوبه داشته است.

از سوی دیگر یک منبع آگاه به خبرنگار تابناک گفت: اداره کل اطلاعات خوزستان در سال های اخیر رصد کاملی بر روی برنامه ریزی دشمنان جهت انجام عملیات های تروریستی داشته و ده‌ها عملیات تروریستی در نطفه خفه شد و موفقیت های بسیار نصیب سربازان گمنام امام زمان شد که گزارش آن مورد توجه و تقدیر نمایندگان قرار گرفت.

به گزارش نخبگان، مدیرکل اطلاعات خوزستان و مسئولان دیگر نهادهای امنیتی در مجلس گزارش کاملی از فعالیت های امنیتی استان ارائه نمودند.

خوزستان به دلیل موقعیت ژئوپلتیک خاص خود، مورد طمع دشمنان بوده و بارها سعی کردند امنیت مردم را مورد حمله قرار بدهند اما با هوشیاری و توان بالای اطلاعاتی، در قریب به اتفاق آنها ناکام ماندند و اگر در این برنامه در میدان و اجرای برنامه حفاظت لازم از سوی دستگاههای مربوطه انجام می شد در این حادثه نیز تروریست های تکفیری موفق نمی شدند./تابناک

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار