مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز: اعتبار ساماندهی شبکه فاضلاب اهواز از صندوق ذخیره ارزی پرداخت نشده است

تاریخ انتشار: پنج‌شنبه 30 ژانویه 2020 | 16:16 ب.ظ
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز: اعتبار ساماندهی شبکه فاضلاب اهواز از صندوق ذخیره ارزی پرداخت نشده است به گزارش نخبگان ، مهندس بهنام مریدی گفت: تاکنون اعتبار اختصاص یافته معادل ۱۰۰ میلیون یورو از محل صندوق ذخیره ارزی در این زمینه پرداخت نگردیده است.  به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، مریدی با اشاره به بارندگی ( به میزان ۲۵ میلی‌متر) روزهای گذشته در اهواز، اظهار کرد:  شبکه فاضلاب […]

به گزارش نخبگان ، مهندس بهنام مریدی گفت: تاکنون اعتبار اختصاص یافته معادل ۱۰۰ میلیون یورو از محل صندوق ذخیره ارزی در این زمینه پرداخت نگردیده است.  به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، مریدی با اشاره به بارندگی ( به میزان ۲۵ میلی‌متر) روزهای گذشته در اهواز، اظهار کرد:  شبکه فاضلاب موجود اهواز ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر است که یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر آن قدمتی بین ۵۰ تا ۷۰ سال دارند ضمن اینکه اهواز فاقد شبکه دفع آب‌های سطحی است و شبکه فاضلاب قابلیت کنترل و دفع بارندگی بیش از ۱۰ میلی‌متر را ندارد.

مدیرعامل شرکت  آب و فاضلاب اهواز با اشاره به سیل فروردین ماه، عنوان کرد: پس از سیلاب فروردین ماه حدود ۷۵ کیلومتر از شبکه فاضلاب دچار ریزش شد که ۶۰ کیلومتر آن بازسازی و وارد مدار شد اما در بارندگی آذرماه امسال که حدود ۸۸ میلی‌متر بود بار دیگر نقاطی ریزش کرد که در حال ترمیم این نقاط ریزشی هستیم.

وی افزود: اکثر لوله‌های شبکه فاضلاب بتنی هستند و عمر مفید آن‌ها تمام شده است به همین علت بیشترین ریزش در این نقاط وجود دارد.

مریدی با اشاره به اختصاص بودجه به شبکه فاضلاب اهواز، اظهار کرد: مقرر شد ۱۰۰ میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی به شبکه فاضلاب شهر اهواز اختصاص داده شود که تاکنون هیچ ابلاغ و پرداختی صورت نگرفته است.

وی از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان اعتبار از محل تسهیلات کمکی وزارت نفت  در بازه زمانی پنج ساله و در راستای ساماندهی فاضلاب شهرستان کارون خبر داد و گفت: گستردگی پوشش شبکه فاضلاب در این شهرستان کم است ( جمعاً حدود ۱۲ کیلومتر دارای شبکه فاضلاب است ). هم‌اکنون طراحی شبکه فاضلاب  شهرستان کارون تکمیل و برای تصویب به تهران ارسال شده است.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
اینستاگرام نخبگان
شهرداری مسجدسلیمان
شرکت آب و فاضلاب خوزستان
محل كد آمار
logo-samandehi