گزارش دولت به مجلس درباره خوزستان

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۶:۴۴ ب٫ظ
گزارش دولت به مجلس درباره خوزستان سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از ارائه گزارش وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و رییس سازمان محیط زیست در مورد وضعیت اخیر اتفاق افتاده در خوزستان در جلسه فردای این کمیسیون خبر داد. به گزارش نخبگان، اسدالله قره‌خانی با بیان این مطلب اظهار کرد: در پی مشکلاتی که به واسطه ریزگردها و قطعی آب و برق […]

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از ارائه گزارش وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و رییس سازمان محیط زیست در مورد وضعیت اخیر اتفاق افتاده در خوزستان در جلسه فردای این کمیسیون خبر داد.

به گزارش نخبگان، اسدالله قره‌خانی با بیان این مطلب اظهار کرد: در پی مشکلاتی که به واسطه ریزگردها و قطعی آب و برق در خوزستان اتفاق افتاد کمیسیون انرژی از وزرای نفت، نیرو، جهاد کشاورزی و رئیس سازمان محیط زیست دعوت کرده تا فردا طی جلسه‌ای این وزرا گزارش عملکرد وزارتخانه تحت امرشان را ارائه دهند.

وی افزود: سه مسأله قابل بررسی است؛ نخست اینکه آیا اقدامات پیشگیرانه‌ای انجام شده با توجه به اینکه ریزگردها از چند سال قبل مطرح بوده و همیشه هم مورد اعتراض واقع می‌شده آیا پیش‌بینی‌های لازم را به عمل آورده‌اند یا خیر؟ دیگر اینکه آیا اقدامات اجرایی، تمهید مقدمات و بکارگیری تجهیزات و نیروها برای حل این مشکل انجام شده؟ و مورد سوم هم اینکه محتمل است در آینده این اتفاقات مجدداً رخ دهد و مردم در مضیقه باشند. اگر این موضوع در تابستان اتفاق افتد طبیعتاً مشکلاتش بیشتر خواهد بود.

سخنگوی کمسیون انرژی تصریح کرد: مباحث بودجه‌ای، کار تحقیقاتی و علمی، بکارگیری تجهیزات و امکانات از جمله مباحثی است که باید مورد بررسی قرار گیرد. اینکه چه برنامه‌ریزی انجام شده تا در آینده با چنین مشکلاتی مواجه نشویم.

این عضو هیأت رئیسه کمیسیون انرژی اظهار کرد: در حال حاضر کمیته‌ای از سوی این کمیسیون در استان خوزستان مستقر است و گزارش خود را همراه با ارائه گزارش دستگاه‌های مسئول در جلسه کمیسیون انرژی ارائه خواهند کرد که نهایتا جمع‌بندی خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
شهرداری مسجدسلیمان
محل كد آمار
logo-samandehi