تقدیم بسته پیشنهادی پروژه مترو اهواز به رئیس جمهور

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ | ۰۱:۴۳ ق٫ظ
تقدیم بسته پیشنهادی پروژه مترو اهواز به رئیس جمهور زمان مطالعه: ۳ دقیقه منصور کتانباف در مراسم افتتاحیه بلوار شهیدان خادم سیدالشهدا و پل ولایت که امروز (۲۱ بهمن‌ماه) انجام شد، اظهار کرد: امیدواریم برای انجام وظایف و تکمیل پروژه‌هایی که از قبل و در این دوره شورا آغاز شده‌اند، بتوانیم تلاش کنیم. وی با اشاره به تکمیل سراهای محله، مجموعه‌های ورزشی و فرهنگ‌سراهای اهواز گفت: هفته آینده […]
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

منصور کتانباف در مراسم افتتاحیه بلوار شهیدان خادم سیدالشهدا و پل ولایت که امروز (۲۱ بهمن‌ماه) انجام شد، اظهار کرد: امیدواریم برای انجام وظایف و تکمیل پروژه‌هایی که از قبل و در این دوره شورا آغاز شده‌اند، بتوانیم تلاش کنیم.

وی با اشاره به تکمیل سراهای محله، مجموعه‌های ورزشی و فرهنگ‌سراهای اهواز گفت: هفته آینده مجموعه فرهنگی و ورزشی الغدیر افتتاح خواهد شد. همچنین به زودی فعالیت اجرایی توسعه ۱۰۰۰ هکتار کمربند فضای سبز آغاز می‌شود.

شهردار اهواز گفت: قطعاً اهواز به عنوان یک کلانشهر نیاز به خدمات بیشتری دارد که در این راستا تفاهمی با سه نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی داشتیم و تقسیم کار انجام شد تا در مجلس و خارج از استان خوزستان مسائل مطرح شوند. در این جهت، وصول حق آلایندگی بر دوش آقای ساری گذاشته شد که امیدواریم این موضوع به سرانجام برسد.

کتانباف بیان کرد: یکی از منابع پایدار درآمد شهرداری‌ها، منابعی است که قانون تعیین می‌کند. در زمینه حق آلایندگی قانون تعیین کرده است که یک درصد از تولید به این امر اختصاص یابد. بر اساس گزارش سازمان حفاظت محیط زیست، شرکت نفت یک دستگاه آلاینده محسوب می‌شود که باید علاوه بر انجام مسئولیت‌های اجتماعی و اختصاص سه درصد حاصل فروش نفت که قانون‌گذار مشخص کرده است، یک درصد حق آلایندگی را نیز پرداخت کند. با توجه به طرح توسعه و نگهداشت فضای سبز در شهر اهواز، اکنون زمان مناسبی برای وصول آن است تا در این زمینه هزینه شود.

وی عنوان کرد: یکی از کارهایی نیز که به آقای الباجی سپرده شد، در خصوص زیرسازی آسفالت مناطق کم‌برخوردار در شهر اهواز بود که این موضوع فردا با آقای جهانگیری و آقای رحمانی فضلی مطرح خواهد شد تا حداقل زیرسازی آسفالت این مناطق کم‌برخوردار فراهم شود.

وی افزود: در خصوص پروژه مترو اهواز نیز جلسه‌ای با آقایان نوبخت و رحمانی فضلی داشتیم و در جلسه‌ای، بسته پیشنهادی مترو را به رئیس جمهور تقدیم کردیم. امیدواریم این کارها پیش بروند و به شرایط مطلوب برسیم.

شهردار اهواز با اشاره به اجرای پروژه بلوار شهیدان خادم سیدالشهدا و پل ولایت، گفت: در سال ۹۰ قرارداد این پروژه منعقد شد و عملیات اجرایی آن نیز از همان سال آغاز شد که امسال به بهره‌برداری رسید اما در فضای مجازی خبرهایی منتشر می‌شود مبنی بر اینکه این پروژه ۱۵ سال زمان برده است. انتشار این اخبار موجب ناامیدی می‌شود. کسانی که این اخبار را در فضای مجازی منتشر می‌کنند منافعی دارند و پیشرفت شهر برای آنها مضراتی در پی دارد. باید فکری در مورد فضای مجازی شود.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران حافظ دستاوردهای انقلاب است، گفت: همان طور که سپاه به ما کمک کرد، انتظار می‌رود سایر دستگاه‌ها نیز به وظایف خود عمل کنند. از روزی که این پروژه به صورت آزمایشی در حال بهره‌برداری است، شرکت نفت راه را بسته است که آقای استاندار نیز در حال تلاش است تا این مسیر باز شود.

کتانباف گفت: اکنون بخشی از بلوار ساحلی به طول ۱۴ کیلومتر در حال ساخت است که بخشی از آن به پادگان ارتش ارتباط دارد و انتظار می‌رود ارتش نیز مانند سپاه همکاری کند. این پروژه سال گذشته کلنگ‌زنی شد و اکنون حدود ۷ کیلومتر از آن آماده بهره‌برداری است و اگر مجموعه ارتش نیز همکاری کند بیش از ۸ کیلومتر آن به بهره‌برداری می‌رسد. اجرای این پروژه جهت پدافند غیرعامل تاثیرگذار است و بخش عظیمی از بار ترافیکی بلوار پاسداران و خروجی و ورودی آن را به بلوار ساحلی هدایت می‌کند.

به گزارش نخبگان، سردار سرتیپ احمد خادم سیدالشهدا فرمانده قرارگاه کربلا سپاه در جنوب غرب نیز در این مراسم اظهار کرد: زمانی که شهرداری درخواست کرد این پروژه از مسیر گُلف عبور کند، کار مهندسی، حفاظت و ایمنی کارگاه و اقدامات دیگر مورد نیاز توسط ما و سپاه انجام شد و به حضور مقام معظم رهبری ارسال شد که پس از اخذ مجوزات و گردش کار، ایشان نیز فرمودند زمین گلف در اختیار شهرداری قرار بگیرد.

وی افزود: در دوران دفاع مقدس فرماندهان لشکر کسانی بودند که در خط مقدم می جنگیدند و در صحنه بودند و نتیجه حاصل می‌شد بنابراین در اجرای این پروژه نیز شخص استاندار و شهردار پیگیر بودند زیرا اجرای این پروژه سنگین بود و باید کوه را می‌شکستیم و ذره ذره جلو می‌رفتیم.

فرمانده قرارگاه کربلا سپاه در جنوب غرب گفت: بهره‌برداری از این پروژه جهت کاهش مصرف سوخت، آسایش و کاهش زمان مسافت سفر تاثیر بسزایی دارد.

خادم سیدالشهدا بیان کرد: ما به عنوان مسئولین خوزستان دست به دست دادیم و توانستیم کوهی را که ۴۵ تا ۴۸ متر از سطح دریا ارتفاع دارد بشکافیم و حدود ۳۰ هزار مترمربع از این کوه را برداشت کنیم. همچنین حدود ۷ هزار مترمکعب سنگ‌کاری، ۱۱ هزار مترمکعب زیر اساس و ۴۲۰۰ مترمکعب بتن‌ریزی برخی از اقدامات انجام شده هستند. این اقدامات با زحمات چند ساله مسئولین انجام شد تا تأثیر بسزایی در ترافیک شهر داشته باشد.

وی عنوان کرد: اگر این همکاری بین دستگاهی نبود کاری به این بزرگی میسر نمی‌شد. بنابراین باید دست به دست هم دهیم و مردم و مسئولین تلاش کنند تا وظایف ذاتی انجام شود./ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi