تلاش آبفای خوزستان برای شتاب بخشی به اجرای طرح‌ جامع فاضلاب

تاریخ انتشار: یکشنبه 29 بهمن 1402 | 00:56 ق.ظ
تلاش آبفای خوزستان برای شتاب بخشی به اجرای طرح‌ جامع فاضلاب زمان مطالعه: ۲ دقیقه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: همه تلاش خود را برای شتاب بخشی به اجرای طرح‌های آب و فاضلاب استان در دولت سیزدهم به کار گرفته ایم.
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به گزارش نخبگان صابر علیدادی با اشاره به نگاه و توجه ویژه دولت سیزدهم و مجموعه وزارت نیرو به خوزستان گفت: با عزم و اراده‌ای که وجود داشته کار‌های بسیار بزرگی در بخش‌های آب شامل بهره‌برداری از طرح بزرگ آبرسانی غدیر و همچنین پیشرفت‌های چشمگیر در بخش طرح جامع فاضلاب شهر اهواز انجام شده است.

وی افزود: کار‌های خوبی که در حوزه فاضلاب اهواز انجام شده و تلاش بر این است که از فرصت ایجاد شده در دولت سیزدهم حداکثر استفاده برای شتاب بخشی به طرح‌های فاضلاب و آب استان خوزستان استفاده و مشکل فاضلاب شهر اهواز یکبار برای همیشه برطرف شود.

علیدادی مهم‌ترین دغدغه و نارضایتی مردم اهواز در روند اجرایی طرح فاضلاب شهر اهواز را ترمیم نوار‌های حفاری عنوان کرد و ادامه داد: این اطمینان را به شهروندان می‌دهیم که هیچ طرح جدیدی تا قبل از اتمام طرح قبلی، آسفالت و آماده سازی محل تردد ساکنان هر منطقه آغاز نخواهد شد.

به گفته مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان؛ ترمیم نوار‌های حفاری درحال انجام است و همه معابری که طرح آنها به اتمام رسیده، در اسرع وقت اصلاح و آسفالت می‌شوند.

ترمیم و آسفالت بیش از ۷ هزار متر مربع از نوار‌های حفاری

وی با اشاره به آسفالت خیابان‌ها در یکماه اخیر می‌گوید: در این بازه رمانی بیش از ۳ هزار و ۶۵۰ متر مربع آسفالت در طرح‌های طرح فاضلاب اهواز اجرا شده و با احتساب طرح‌های فعال نیاز به ترمیم و آسفالت ۷ هزار و ۲۰۰ متر مربع باقیمانده بوده که این مهم نیز در دستور کار قرار گرفته است.

علیدادی اضافه کرد: با توجه به پیش بینی بارندگی در خوزستان همه گروه‌های عملیاتی شرکت آب و فاضلاب خوزستان در حالت آماده باش بوده و به شرکت آبفا اهواز ماموریت داده شد که برای کمک به شهرداری اهواز از همه ظرفیت استفاده کند، با شروع بارندگی همه پمپ‌ها با حداکثر ظرفیت در مدار بوده و با پایش مستمر ایستگاه پمپاژ فاضلاب و استقرار تیم‌های عملیاتی از بروز بحران شهری که همه ساله در فصل بارش کام شهروندان اهوازی را تلخ می‌کرد، جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به پیشرفت طرح جامع فاصلاب شهر اهواز، گفت: اجرای ۳۱۷ کیلومتر شبکه اصلی و فرعی فاضلاب در دولت سیزدهم، امروز در غیاب شبکه دفع آب‌های سطحی، تأثیر بسزایی در دفع آب‌های سطحی از طریق شبکه فاضلاب داشته است./ خبرگزاری صدا و سیمای استان خوزستان،

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار