مخبر: عملیات اجرایی راه‌آهن شلمچه-بصره پس از ۴۰ سال آغاز می‌شود

تاریخ انتشار: شنبه 11 شهریور 1402 | 12:04 ب.ظ
مخبر: عملیات اجرایی راه‌آهن شلمچه-بصره پس از ۴۰ سال آغاز می‌شود زمان مطالعه: < 1 دقیقه معاون اول رئیس جمهور گفت: خوشبختانه با تصمیمی که توسط دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق به صورت مشترک گرفته شد و اهتمامی که نخست وزیر عراق داشت مشکلات اجرایی پروژه راه‌آهن شلمچه-بصره رفع شد و عملیات اجرایی آن امروز آغاز میشود. به گزارش نخبگان و به نقل از فارس، محمد مخبر معاون اول […]
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

معاون اول رئیس جمهور گفت: خوشبختانه با تصمیمی که توسط دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق به صورت مشترک گرفته شد و اهتمامی که نخست وزیر عراق داشت مشکلات اجرایی پروژه راه‌آهن شلمچه-بصره رفع شد و عملیات اجرایی آن امروز آغاز میشود.

مخبر: عملیات اجرایی راه‌آهن شلمچه-بصره پس از ۴۰ سال آغاز می‌شود

به گزارش نخبگان و به نقل از فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور صبح امروز در سفر خود به خوزستان برای آغاز به کار عملیات اجرایی راه آهن شلمچه بصره، اظهار کرد: خط ریلی شلمچه به بصره سابقه بیش از ۴۰ سال دارد که متاسفانه طی این سالها اقدامی در این خصوص انجام نشد گرچه چندین نوبت اراده بر انجام این پروژه بود اما به دلیل موانع مختلف این کار انجام نشد.

وی افزود: خوشبختانه با تصمیمی که توسط دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت عراق به صورت مشترک گرفته شد و اهتمامی که نخست وزیر عراق داشت مشکلات اجرایی این پروژه رفع شد و عملیات اجرایی آن امروز آغاز میشود.

معاون اول رئیس جمهور گفت: امروز همچنین در بازدید از مرز شلمچه و مهران با زوار عزیز دیدار خواهیم داشت. با توجه به مشکلات سال گذشته دولت خوشبختانه امسال زیرساخت‌های وسیعی تدارک دید و کارهای مهمی در کلیه مرزها انجام شد؛ البته دولت و مردم عراق نیز همکاری خوبی داشتند و تردد روان زائران حاصل این رویکرد بوده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار