حسینی در نطق میان دستور:

خوزستان هنوز از کم آبی و عدم کیفیت آب شرب رنج می برد

تاریخ انتشار: یکشنبه 22 تیر 1399 | 23:15 ب.ظ
خوزستان هنوز از کم آبی و عدم کیفیت آب شرب رنج می برد زمان مطالعه: ۳ دقیقه نماینده مردم اهواز در مجلس تاکید کرد:امروز خط قرمز نمایندگان مجلس یازدهم انتقال آب بدون در نظر گرفتن حقابه خوزستان برای آب شرب، آب کشاورزی، حقابه رودخانه ها، تالاب ها و خلیج فارس است. به گزارش  نخبگان و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سیدکریم حسینی در نشست علنی روز (چهارشنبه ۱۸ تیرماه) مجلس شورای […]
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

نماینده مردم اهواز در مجلس تاکید کرد:امروز خط قرمز نمایندگان مجلس یازدهم انتقال آب بدون در نظر گرفتن حقابه خوزستان برای آب شرب، آب کشاورزی، حقابه رودخانه ها، تالاب ها و خلیج فارس است.

به گزارش  نخبگان و به نقل از خبرگزاری خانه ملت، سیدکریم حسینی در نشست علنی روز (چهارشنبه ۱۸ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور گفت:  در ابتدا از مردم عزیز و شریف شهرستان های اهواز، باوی، حمیدیه و کارون تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم که رای اعتماد آنها را با خدمت صادقانه پاسخ دهم.

نماینده مردم اهواز، حمیدیه، کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ریاست مجلس، همکاران عزیز، نطق ها و بیانات ۲۰سال گذشته نمایندگان استان خوزستان را استخراج و مطالعه کرده ام، متاسفانه بیش از ۸۰ درصد مطالبی است که امروز هم باید آنها را مطالبه کنم، خوزستان با دارا بودن ۵ حوزه پر آب هنوز هم از کم آبی و کیفی نبودن آب شرب رنج می برد.

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس تاکید کرد: شورای عالی آب و مسئولین وزارت نیرو آنقدر سرگرم پروژه های انتقال آب از خوزستان مظلوم هستندکه فرصتی برای آب رسانی به بیش از ۷۰۰ روستای استان و اصلاح شبکه فاضلاب را ندارند. امروز خط قرمز نمایندگان مجلس یازدهم انتقال آب بدون در نظر گرفتن حقابه خوزستان برای آب شرب، آب کشاورزی، حقابه رودخانه ها، تالاب ها و خلیج فارس است.

وی عنوان کرد: بعد از گذشت ۲۴ سال طرح حکیمانه مقام معظم رهبری برای احیای اراضی کشاورزی استان به دلیل تعلل مسئولین امر به سرانجام نرسیده است، مردم خوزستان از نفت و گاز، پتروشیمی و فولاد، بنادر و منطقه آزاد به چه مقدار از آلایندگی ها مالیاتی ها عوارض و مسئولین های اجتماعی بهره می برند. مردم خوزستان از این گونه صنایع سهم خواهی و ترحم نمی خواهند بلکه جبران ضررها و زیان ها را مطالبه می کنند.

این نماینده مجلس خطاب به وزیر نفت گفت: به وزیر نفت هشدار می دهیم به تعهدات خود در برابر مردم خوزستان عمل کند و به واگذاری های غیر منطقی، عدم حمایت از ورزش استان، بی توجهی به جایگاه دانشگاه نفت و فارغ تحصیلان آن خاتمه د

هد.

حسینی در ادامه نطق خود اظهار داشت: همکاران در سال های اخیر، شاهد اجحاف به حقوق کارگران و کارکنان در بخش های مختلف و آسیب به امنیت شغلی آنها و احیانا اخراج آنها بوده ایم که متاسفانه در برخی مواقع به دلیل فساد اداری و مالی در رده های مختلف است نیاز به اصلاح جدی و سریع امور اداری و استخدامی است، قطعا در برابر برخورد با فساد به ویژه دراستان و تثبیت شغلی کارکنان زحمت کش نمایندگان مجلس یازدهم در کنار قوه قضاییه خواهند بود.

نماینده مردم اهواز، حمیدیه، کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بعد از گذشت ۱۴ سال هنوز هم بسیاری از پروژه های عمرانی در حوزه های مختلف از جمله قطار شهری کلانشهر اهواز به پایان نرسیده است، بعد از گذشت چندین سال از تاسیس شهرستان های باوی، حمیدیه و کارون  اغلب ادارات در آن ها مستقر نشده اند، مشکلات راه های روستایی در اغلب روستاهای آسیب دیده از سیل و پرداخت مطالبات کشاورزان به طور کامل حل نشده است.

این نماینده مجلس مطرح کرد: شایسته سالاری در انتصابات و سپردن مسئولیت به دست مدیران کارآمد، انقلابی و بومی نه تنها صورت نمی گیرد بلکه در سال های اخیر شاهد شایسته ستیزی و  نخبه کشی بوده ایم، هر کسی در هر مقامی باید به این رویه ها خاتمه دهد و استان از مدیران بومی و انقلابی بهره مند شود، امروز اگر مقام معظم رهبری در پیام افتتاحیه این مجلس فرمودند در باب عدالت درکشور نمره مطلوبی نداشتیم، عرض می کنم این نمره به مراتب دراستان خوزستان بدتر است.

حسینی در ادامه نطق خود اظهار داشت: مردم خوزستان تاب تحمل بیکاری و استخدام غیر بومی را ندارند، از مقام معظم رهبری استدعای عاجزانه داریم که در این مورد به مسئولین امر به ویژه نهادهای انقلابی دستور فرمایند در ایجاد فرصت های اشتغال جوانان، ورود جهاد گونه کنند.

نماینده مردم اهواز، حمیدیه، کارون و باوی در مجلس شورای اسلامی با خواندن این شعر،” اگر داغ دل بود ما دیده ایم اگر خون دل بود ما خورده ایم، گواهی بخواهد اینک گواه همین زخم هایی که نشمرده ایم”  گفت: در پایان ضمن تشکر و قدردانی از تلاش های شبانه روزی کادر بهداشتی، درمانی و  پشتیبانی در مبارزه با بیماری کرونا و قدردانی از وزارت بهداشت و درمان خواستار توجه بیش از پیش به استان خوزستان هستیم، همچنان همراه با سایر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی مسئولیت پاسخ به دلایل گرانی اخیر با شخص رئیس جمهور و وزرای مربوطه ایشان می دانیم و باید هر چه سریعتر اقدام کنند تا بیش ازاین شاهد افزایش قیمت ها در بازار و سختی معیشت برای اقشار کم درآمد نباشیم. مجلس یازدهم به فضل الهی و هدایت های مقام معظم رهبری مایه امید مردم عزیز و یاس دشمنان و خائنان به ملت خواهد بود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار