معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان: آرامش بازار در خوزستان مهمترین اولویت کاری

تاریخ انتشار: پنجشنبه 7 شهریور 1398 | 17:47 ب.ظ
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان: آرامش بازار در خوزستان مهمترین اولویت کاری زمان مطالعه: ۲ دقیقه معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: رفع موانع و مشکلات صادرکنندگان و بازگشت آرامش به بازار اولویت‌های ما است. به گزارش نخبگان و به نقل ازکمیته اطلاع رسانی نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت، نوراله حسن زاده در آیین افتتاحیه نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت و دومین نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال خوزستان اظهار کرد: دولت تمامی […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: رفع موانع و مشکلات صادرکنندگان و بازگشت آرامش به بازار اولویت‌های ما است.
به گزارش نخبگان و به نقل ازکمیته اطلاع رسانی نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت، نوراله حسن زاده در آیین افتتاحیه نمایشگاه بزرگداشت هفته دولت و دومین نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال خوزستان اظهار کرد: دولت تمامی امکانات خود را به کار گرفته تا با توجه به شعارهای سال های اخیر مقام معظم رهبری بتوانیم آنها را محقق کنیم.

وی با بیان اینکه ۵۰ درصد غرفه‌های نمایشگاه به بخش خصوصی واگذار شده افزود: ادغام نمایشگاه هفته دولت و نمایشگاه تخصصی کارآفرینی و اشتغال نشان از اهتمامی است که دولت نسبت به این بخش دارد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان تصریح کرد: امسال شعار رونق تولید مطرح شده و این نمایشگاه یک فرصت مناسب از ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال و پتانسیل های موجود در استان به معرض نمایش گذاشته شده است.
حسن زاده ادامه داد: برخی مواقع به دلیل شرایط خاصی و ناهموار نمی‌توانیم پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در استان را معرفی کنیم.
وی بیان کرد: طبق قوانین و مقررات و دستورالعمل های تعیین شده از سوی دولت برای رفع مشکلات کارگروه‌های متعددی به ریاست استاندار خوزستان به عنوان نماینده عالی دولت برگزار می شود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان افزود: بیش از ۷۰ درصد این مصوبات اجرایی و باقی آن اجرا نمی‌شود.
حسن زاده گفت: معاونت اقتصادی همانطور که از نامش پیداست چند محور اساسی یعنی صنعت، معدن، کشاورزی، گردشگری و کشاورزی را تحت پوشش برنامه های مختلف خود دارد.
وی ادامه داد: با کمبود منابع در کشور و سیاست‌گذاری ها در صنعت معدن و حوزه گردشگری سعی شده طرح هایی را پیگیری کنیم تا بتوانیم اثربخشی بیشتری را در استان داشته باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان با اشاره به طرح های دولت در استان، یادآور شد: در زمینه بهبود زیرساخت‌ها به دنبال طرح آزادراه‌ها هستیم و با توجه به کمبود منابع دولت برنامه ریزی‌های خوبی انجام داده ایم.
حسن زاده با اشاره به در دستور کار بودن احداث چند کارخانه چغندر در استان خوزستان افزود: یکی از اولویت‌های اساسی که در حوزه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مطرح و بر آن تأکید شده حفظ اشتغال موجود است، اینکه با وجود سرمایه گذاری های جدید به دنبال حفظ توانمندی‌ها و پتانسیل‌های موجود هستیم.
وی خبر داد: تکمیل طرح‌های ۶۰ درصد بالا یکی دیگر از برنامه‌های این معاونت است که در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم با توجه به امکانات دستگاه های اجرایی بتوانیم این امر را محقق کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خوزستان اضافه کرد: پیگیری جدی طرح‌های اقتصاد مقاومتی که بیش از ۱۵ پروژه بزرگ را شامل می‌شود نیز در دستور کار قرار گرفته و جزو اولویت‌های اساسی این معاونت در سال جاری است؛ دولت طرح شهرک تخصصی پتروشیمی را مصوب کرده تا به عنوان یکی از طرح های بزرگ در اولویت قرار دهیم.
حسن زاده بیان کرد: همچنین چند طرح بزرگ دیگر نیز مانند پتروشیمی مسجدسلیمان و گاز بیدبلند در استان خوزستان در دستور کار قرار گرفته است.

وی در پایان با اشاره به اینکه تهاتر بدهی‌های قطعه‌سازان استان با مجموعه نفت از جمله درخواست های این معاون از ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور است، گفت: رفع موانع و مشکلات صادرکنندگان و بازگشت آرامش به بازار از دیگر اولویت‌های این معاونت است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار