فرانسوی ها در خرمشهر به فارسی خواندند

تاریخ انتشار: شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷ ب٫ظ
فرانسوی ها در خرمشهر به فارسی خواندند زمان مطالعه: ۲ دقیقه کنسرت آواز و موسیقی به زبان فارسی با حضور گروه موسیقی فرانسوی در مجتمع فرهنگی خلیج فارس برگزار شد. به گزارش نخبگان، جمعه شب گروه موسیقی فرانسوی با حضور ‘لیا روک’ خواننده تنبور، ‘جان فرناند ستی’ خواننده باریتون و ‘توماس تاکه فابر’ نوازنده پیانو در مجتمع خلیج فارس خرمشهر به روی صحنه رفتند و ۹ […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کنسرت آواز و موسیقی به زبان فارسی با حضور گروه موسیقی فرانسوی در مجتمع فرهنگی خلیج فارس برگزار شد.

به گزارش نخبگان، جمعه شب گروه موسیقی فرانسوی با حضور ‘لیا روک’ خواننده تنبور، ‘جان فرناند ستی’ خواننده باریتون و ‘توماس تاکه فابر’ نوازنده پیانو در مجتمع خلیج فارس خرمشهر به روی صحنه رفتند و ۹ قطعه موسیقی آواز و پیانو که سه قطعه فارسی دوش دیدم از اشعار حافظ و آهنگسازی شاهین فرهت، مرغ سحر و ای ایران توسط این هنرمندان فرانسوی اجرا شد.
‘لیا روک’ خواننده و سرپرست این گروه در جمع خبرنگاران گفت: این برنامه با عنوان شیدا تنظیم شده و قطعات اجرا شده از میان مجموعه قطعات اپرایی رمانتیک انتخاب شدند.
روک اجرای همزمان قطعات موسیقی به دو زبان مختلف در یک کنسرت را نخستین تجربه این گروه فرانسوی خواند و گفت: اجرا به زبان دیگر در برخی از کشورها به جز فرانسه همیشه به عنوان یک چالش مطرح بود اما اجرای موسیقی ایرانی و غربی با هم و در یک کنسرت برای نخستین بار انجام شد.
وی با بیان اینکه موسیقی زبان بین المللی است، گفت: در کلاس های آموزشی که در تهران و آبادان شرکت داشتم، متوجه شدم در فرهنگ ها و آموزش موسیقی تفاوت زیادی وجود ندارد.
سرپرست این گروه موسیقی فرانسوی هدف از سفر خود به منطقه آزاد اروند را دعوت و استقبال خوب مردم این منطقه در سال گذشته دانست و گفت: مهمان نوازی مردم این منطقه موجب شد تا گروه موسیقی فرانسوی برای سفر مجدد تمایل پیدا کنند.
روک با بیان اینکه در کشورهای غربی دید منفی نسبت به ایران وجود دارد، گفت: بخشی از مردم در اروپا تصور نادرستی از ایران دارند و تحت تاثیر تبلیغات رسانه های غربی که ایرانیها را تروریست معرفی می کنند ، هستند درحالی که واقعیت ایران چیز دیگری است و مردم ایران مهمان نواز بوده و با آغوش باز دیگر فرهنگ ها را می پذیرند.
رئیس انجمن موسیقی خرمشهر، رایزنی برای حضور سه گروه موسیقی بین المللی دیگر را در منطقه آزاد اروند از برنامه های مهم انجمن موسیقی بیان کرد و گفت: به منظور اجرای آواز و پیانو حضورسه گروه موسیقی بین المللی دیگر تا پایان امسال نیز در حال بررسی است.
سید احسان مرعشی پور اظهار کرد: پیش بینی می شود سه گروه از کشورهای ایرلند، ترکیه و انگلستان برای اجرای در منطقه آزاد اروند حضور یابند و با توجه به وجود برخی محدودیت ها در صدور ویزا و لزوم انجام هماهنگی های لازم این پیشنهادها در دست بررسی است که با طی شدن این مراحل تا پایان امسال باز هم در منطقه آزاد اروند شاهد اجرای بین المللی گروه های موسیقی خواهیم بود.
وی تحقق شعار صلح و دوستی از اهداف برگزاری این کنسرت دانست و گفت: انتقال فرهنگ کشور ایران به هنرمندان دیگر کشورها از مهمترین اهداف برگزاری کنسرت های بین المللی در منطقه آزاد اروند است.
به گزارش نخبگان گروه موسیقی فرانسوی به مدت سه روز ضمن بازدید از مراکز فرهنگی دفاع مقدس در آبادان و خرمشهر کارگاه آموزشی برای اعضای انجمن موسیقی در این دو شهر برگزار می کنند./ ایرنا

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi