استاندار خوزستان تاکید کرد:

لزوم احترام به استقلال وکیل به عنوان یک اصل عمومی خدشه‌ناپذیر

تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۴:۳۶ ب٫ظ
لزوم احترام به استقلال وکیل به عنوان یک اصل عمومی خدشه‌ناپذیر زمان مطالعه: < 1 دقیقه استاندار خوزستان گفت: باید روز به روز اهمیت استقلال وکیل و کانون وکلا بیشتر مورد تأکید قرار بگیرد تا به عنوان یک اصل عمومی خدشه‌ناپذیر مورد احترام همه باشد. به گزارش نخبگان، غلامرضا شریعتی در همایش کانون‌های وکلای دادگستری خوزستان که دیشب (جمعه یازدهم اسفند) در تالار همایش‌های گیت بوستان اهواز برگزار شد، ضمن تبریک […]
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

استاندار خوزستان گفت: باید روز به روز اهمیت استقلال وکیل و کانون وکلا بیشتر مورد تأکید قرار بگیرد تا به عنوان یک اصل عمومی خدشه‌ناپذیر مورد احترام همه باشد.

به گزارش نخبگان، غلامرضا شریعتی در همایش کانون‌های وکلای دادگستری خوزستان که دیشب (جمعه یازدهم اسفند) در تالار همایش‌های گیت بوستان اهواز برگزار شد، ضمن تبریک هفتم اسفندماه، سالروز شصت و پنجمین سال استقلال کانون‌های وکلای دادگستری ایران اظهار کرد: روز وکیل، روزی است که گام بلندی در جهت احیای حقوق شهروندی و احیای حقوق ملت برداشته شد و به استقلال وکیل و کانون‌های وکلا، رسمیت داده شد و به حقوق مردم در مقابل حکومت، احترام گذاشته شده است.

وی ادامه داد: این روز را باید پاس بداریم و تکریم کنیم. در واقع هر روزی که گامی در جامعه برای احیای حقوق مردم در برابر دولت و حکومت برداشته می‌شود را باید پاس بداریم چرا که در واقع گامی در مسیر دستیابی به جامعه‌ای مدنی و بسط و گسترش دموکراسی و آزادی، و کوششی در جهت احقاق حقوق مردم محسوب می‌شود.

استاندار خوزستان تصریح کرد: بحث حق‌الناس هم در آیات و روایات دین اسلام و بزرگان ما مورد اشاره قرار گرفته، و هم فصل مهمی از قانون اساسی را به خود اختصاص داده است. امیدواریم که نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی نیز به عنوان وکیل عامه مردم بتوانند از آنچه که استیفای حقوق ملت و مردم این دیار است، دفاع کنند و آن را بستانند و زمینه لازم را برای زندگی شرافتمندانه که در شأن و حق مردم عزیز خوزستان و کشور است، فراهم کنند.

شریعتی بیان کرد: امید است که استقلال وکیل و استقلال کانون وکلا که به خوبی در جامعه ما مستقر شده، روز به روز مورد تأکید بیشتری قرار بگیرد تا همگان به این استقلال به عنوان یک اصل خدشه‌ناپذیر عمومی احترام بگذارند. / ایسنا

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi