مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان خبر داد؛

جلوگیری از خروج ۵۰۰ میلیون یورو ارز از کشور

تاریخ انتشار: شنبه 29 اردیبهشت 1403 | 19:18 ب.ظ
جلوگیری از خروج ۵۰۰ میلیون یورو ارز از کشور زمان مطالعه: < 1 دقیقه مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان گفت: با تولید فولاد در کشور در سال گذشته از خروج حدود ۵۰۰ میلیون یورو ارز کشور جلوگیری شد.
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارشنخبگان و به نقل از مهر، علی‌محمدی صبح امروز شنبه در مراسم اختتامیه جشنواره «جام رسانه امید» در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فولاد به دلیل آنکه یک صنعت مادر محسوب می‌شود از شاخص‌های توسعه یافتگی کشورها است. بر این اساس از زمانی که به طور جدی وارد این صنعت شدیم، موفقیت‌های خوبی را در سایر عرصه‌ها به دست آوردیم.

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان یادآور شد: ما در دهه ۸۰ بعد از آمریکا بزرگترین واردکننده فولاد جهان بودیم اما اکنون بعد از دو دهه به دهمین کشور صادرکننده فولاد جهان تبدیل شده‌ایم.

وی افزود: سال ۱۴۰۲ حدود ۸ میلیارد دلار صادرات فولاد داشتیم. شرکت فولاد اکسین خوزستان از جمله شرک‌های سرآمد است که سال ۱۳۸۸ به بهره برداری رسید و برای تأمین نیازهای مهم کشور در صنعت نفت و گاز طراحی شده است.

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان گفت: ۱۰ کشور هستند که ورق‌های عریض تولید می‌کنند که یکی از آن‌ها ایران است. این ورق‌ها برای کشتی‌ها استفاده می‌شود که تکنولوژی حرارتی را فقط ۶ کشور جهان دارند که از جمله آن‌ها جمهوری اسلامی ایران است.

وی تصریح کرد: با تولید فولاد در کشور در سال گذشته از خروج حدود ۵۰۰ میلیون یورو ارز کشور جلوگیری شد. سال قبل سودآوری داشتیم که امید است همین مسیر در سال جاری که به نام جهش تولید نامگذاری شده ادامه پیدا کند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار