توسط محققان نیشکری انجام شد؛

تولید نهاده‌ای با ارزش غذایی بالا برای دام

تاریخ انتشار: دوشنبه 17 بهمن 1401 | 10:44 ق.ظ
تولید نهاده‌ای با ارزش غذایی بالا برای دام زمان مطالعه: < 1 دقیقه این نهاده با ترکیب جدید سبوس، پروتئین، اوره، مکمل‌های دامی و… بهترین خوراک دام با کیفیت بالاست که از بقایای نیشکر تهیه می‌شود. با تلاش محققان نیشکری در شرکت تهیه و خوراک دام شعیبیه، در سال تولید دانش‌بنیان، نهاده‌ای جدید با ارزش غذایی بالا برای دام تولید و روانه بازار مصرفی شد. به گزارش نخبگان […]
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

این نهاده با ترکیب جدید سبوس، پروتئین، اوره، مکمل‌های دامی و… بهترین خوراک دام با کیفیت بالاست که از بقایای نیشکر تهیه می‌شود.

با تلاش محققان نیشکری در شرکت تهیه و خوراک دام شعیبیه، در سال تولید دانش‌بنیان، نهاده‌ای جدید با ارزش غذایی بالا برای دام تولید و روانه بازار مصرفی شد.

به گزارش نخبگان و به نقل از روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، مدیر کارخانه خوراک دام شعیبیه امروز یکشنبه (۱۶ بهمن ماه) با اعلام این خبر گفت، این نهاده با ترکیب جدید سبوس، پروتئین، اوره، مکمل‌های دامی و… بهترین خوراک دام با کیفیت بالاست که از بقایای نیشکر تهیه می‌شود.

علی باقری افزود: محصول جدید شرکت تهیه و خوراک دام شعیبیه از همین حالا مشتری‌های زیادی در داخل و خارج استان پیدا کرده و چندین محموله نیز به خارج از استان ارسال شده است.

به گفته او، در شرایطی که قیمت نهاده‌های دامی سیر صعودی دارد، محصول جدید خوراک دام می‌تواند جایگزین موثری برای این نهاده‌ها و جبران قیمت‌ها باشد.

کارخانه خوراک دام شعیبیه یکی از چند صنعتِ پایین دستی توسعه نیشکر است که در حلقه پایانی این گیاهِ جادویی قرار دارد. در این کارخانه از بقایای نیشکر (پیت) به همراه چند افزودنی مثل ملاس، ویناس، خوراک دام‌ تهیه می‌شود.

این خوراک دام، چندگانه اشتغال، درآمدزایی و حفظ محیط‌زیست را در منطقه ایجاد کرده و نقش مهمی در حفظ مراتع و منابع طبیعی پیرامون داشته و مانع نابودی آن شده است.

شرکت تولید خوراک دام شعیبیه از هدر رفت و از بین رفتن بقایای نیشکر جلوگیری کرده و آن را تبدیل به یک ماده با ارزش افزوده بالا تبدیل کرده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار