جوروند خبر داد:

آیین نکوداشت روز سعدی شیرازی برگزار می‌شود

تاریخ انتشار: شنبه 2 اردیبهشت 1396 | 22:00 ب.ظ
آیین نکوداشت روز سعدی شیرازی برگزار می‌شود زمان مطالعه: ۲ دقیقه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری مراسم نکوداشت شاعر توانای ادب فارسی، سعدی شیرازی به همت اداره‎کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در دانشگاه شهید چمران اهواز خبر داد. به گزارش نخبگان و به نقل از ایسنا، محمد جوروند با اشاره به نکوداشت روز سعدی شیرازی، مصادف با اولین روز اردیبهشت؛ گفت: امسال […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از برگزاری مراسم نکوداشت شاعر توانای ادب فارسی، سعدی شیرازی به همت اداره‎کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در دانشگاه شهید چمران اهواز خبر داد.

به گزارش نخبگان و به نقل از ایسنا، محمد جوروند با اشاره به نکوداشت روز سعدی شیرازی، مصادف با اولین روز اردیبهشت؛ گفت: امسال نکوداشت مفاخر فرهنگی و ادبی ایران در تقویم فرهنگی و هنری اداره‎کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان قرار گرفته است. وی افزود: در نظر است با همکاری انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خوزستان و مجامع علمی و دانشگاهی استان ویژه‎برنامه‌هایی برای بزرگداشت شخصیت‌های برجسته و میراث ادبی و فرهنگی ایران برگزار شود.

دبیر انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خوزستان بیان کرد: در این راستا آیین نکوداشت روز سعدی شیرازی را اداره‎کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان و انجمن آثار و مفاخر فرهنگی خوزستان با همکاری دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شهید چمران ساعت ١٠ صبح روز یک‌شنبه سوم اردیبهشت در تالار خلیج فارس این دانشکده برگزار می‎کنند.

جوروند با اشاره به حضور دکتر محمود فتوحی استاد دانشگاه فردوسی مشهد در این مراسم، گفت: دکتر محمود فتوحی، استاد زبان و ادبیات فارسی در این آیین با موضوع “سعدی کیمیاگر نحو” سخنرانی می‎کند و تازه‌ترین اثر وی با عنوان «صد سال عشق مجازی؛مکتب وقوع و طرز واسوخت در شعر فارسی قرن دهم» معرفی خواهد شد.

گفتنی است، دکتر محمود فتوحی از استادان زبان و ادبیات فارسی ایران است که علاوه بر تدریس در دانشگاه فردوسی مشهد، ریاست پیشین انجمن نقد ادبی ایران، سردبیری فصل‌نامه عملی_پژوهشی نقد ادبی و تدریس در مرکز مطالعات اسلام و عرب در دانشگاه ملی استرالیا را در کارنامه‌ی فعالیت خود دارد. وی برنده‌ی ششمین دوره‌ جایزه‌ی ادبی جلال آل احمد، برنده‌ی جایزه بیست ‌و یکمین دوره کتاب فصل جمهوری اسلامی است و علاوه بر کتاب صد سال عشق مجازی، آثاری هم‌چون سبک‌شناسی: نظریه‌ها روش‌ها و رویکردها، نظریه تاریخ ادبیات، بلاغت تصویر، نقد ادبی در سبک هندی و نقد خیال: بررسی دیدگاه‌های نقد ادبی در سبک هندی از او منتشر شده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار