روند صعودی تحقق ظرفیت تولید فولاد در خوزستان

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ | ۰۸:۴۳ ق٫ظ
روند صعودی تحقق ظرفیت تولید فولاد در خوزستان زمان مطالعه: < 1 دقیقه به گزارش نخبگان و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان: امیر حسین نظری گفت: تحقق ظرفیت اسمی تولید فولاد در استان طی سه سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است. امیر حسین نظری بیان کرد: در استان ۱۱ شرکت فولادی فعال هستندکه ۹شرکت کار تولید محصولات فولادی و ۲ شرکت […]
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش نخبگان و به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان: امیر حسین نظری گفت: تحقق ظرفیت اسمی تولید فولاد در استان طی سه سال اخیر افزایش چشمگیری داشته است.

امیر حسین نظری بیان کرد: در استان ۱۱ شرکت فولادی فعال هستندکه ۹شرکت کار تولید محصولات فولادی و ۲ شرکت در تولید فولاد خام فعالیت دارند.

وی گفت: رشد تحقق ظرفیت اسمی تولید در صنعت فولاد در چند سال اخیر یکی از دستاوردهای درخشان تلاشگران این حوزه است که توانسته بر افزایش درآمد در استان و صرفه جویی ارزی برای کشور تاثیر مثبتی بگذارد.

رییس سازمان صمت خوزستان ادامه داد: در سال ۹۷ میزان تولید محصولات فولادی در استان ۷۳۸ هزار و ۳۳۴ تن و ظرفیت اسمی تولید این محصول در همان سال هفت میلیون و ۵۴ هزار تن بود یعنی تنها۱۰ درصد از ظرفیت اسمی محقق می شد.

وی گفت: در سال ۹۸ میزان تولید محصولات فولادی در استان به ۲ میلیون و ۵۴۱ هزار و ۸۴۸ تن یعنی ۳۶ درصد ظرفیت اسمی استان افزایش یافت.

نظری ادامه داد: در سال ۹۹ با ورود شرکت فولاد روهینا به مدار تولید ، ظرفیت اسمی تولید محصولات فولادی در استان به هفت میلیون و ۴۰۴هزار تن ارتقا یافت و میزان تولید این فرآورده صنعتی در استان به سه میلیون و ۵۶ هزار و ۶۳۳ تن یعنی ۴۱درصد ظرفیت اسمی تولید افزایش یافت.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi