قدردانی نمایندگان خوزستان از دیوان محاسبات به علت فسخ قرارداد هفت تپه

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۲ ق٫ظ
قدردانی نمایندگان خوزستان از دیوان محاسبات به علت فسخ قرارداد هفت تپه زمان مطالعه: < 1 دقیقه مجمع نمایندگان خوزستان در بیانیه‌ای از دیوان محاسبات به علت فسخ قرارداد شرکت هفت تپه قدردانی کردند. به گزارش نخبگان و به نقل از ایرنا، اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان دیروز سه شنبه در بیانیه ای از دیوان محاسبات کشور  به علت فسخ قرارداد شرکت هفت تپه قدردانی کردند. در این بیانیه آمده است: دیوان […]
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

مجمع نمایندگان خوزستان در بیانیه‌ای از دیوان محاسبات به علت فسخ قرارداد شرکت هفت تپه قدردانی کردند.

به گزارش نخبگان و به نقل از ایرنا، اعضای مجمع نمایندگان استان خوزستان دیروز سه شنبه در بیانیه ای از دیوان محاسبات کشور  به علت فسخ قرارداد شرکت هفت تپه قدردانی کردند.

در این بیانیه آمده است: دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس و نماینده انحصاری منتخبین ملت در نظارت بر حسن اجرای قانون، وظیفه پاسداری از حفظ بیت‌المال را بر عهده دارد. بر همین اساس و با پیگیری‌های مسئولان و همکاران خدوم و حافظان بیت‌المال در این سنگر مقدس و با همراهی دستگاه قضا، قرارداد واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه فسخ و این شرکت به بیت‌المال بازگشت.

نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی یادآورشدند: پس از احراز تخلفات عدیده در نحوه واگذاری و فقدان اعتبار قیمت پایه و عدم بررسی اهلیت متقاضی و عدم نظارت اثربخش سازمان خصوصی‌سازی، عدم پیگیری اقدام متناسب با ایفای تعهدات خریدار، عدم تحقق اهداف واگذاری مطابق با سیاست‌های کلی اصل ۴۴ دیوان محاسبات به این ماجرا ورود کرده و طی ۸ ماه با همراهی قوه قضائیه این واگذاری غیرقانونی حذف شد.

مجمع نمایندگان خوزستان تصریح کردند: فسخ واگذاری شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و بازگشت آن به بیت‌المال نشان داد بازوی نظارتی مهم مجلس نسبت به احقاق حقوق مردم حساسیت ویژه داشته و در جهت حفظ و پاسداشت بیت‌المال گام برخواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi