جلسه رضایی، شمخانی، مخبر و فروزنده برای رسیدگی به مشکلات خوزستان و استانهای جنوب و غرب کشور

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹ | ۱۷:۰۳ ب٫ظ
جلسه رضایی، شمخانی، مخبر و فروزنده برای رسیدگی به مشکلات خوزستان و استانهای جنوب و غرب کشور زمان مطالعه: ۲ دقیقه اعتدال نخبگان/ جلسه اضطراری آقایان رضایی، شمخانی، مخبر و فروزنده با موضوع «بررسی و ایجاد هماهنگی بیشتر در رفع مشکلات خوزستان و آبگرفتگی برخی استان‌های جنوب و غرب کشور» برگزار شد. به گزارش نخبگان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، این جلسه ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹ با حضور […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اعتدال نخبگان/ جلسه اضطراری آقایان رضایی، شمخانی، مخبر و فروزنده با موضوع «بررسی و ایجاد هماهنگی بیشتر در رفع مشکلات خوزستان و آبگرفتگی برخی استان‌های جنوب و غرب کشور» برگزار شد.

به گزارش نخبگان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دکتر محسن رضایی، این جلسه ساعت ۱۰ صبح پنجشنبه ۱۳ آذر ۹۹ با حضور دکتر محسن رضایی، دکتر علی شمخانی، دکتر محمد مخبر و دکتر محمد فروزنده در دفتر دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزار شد.

در این جلسه درباره مشکلات اصلی استان خوزستان از جمله دو مساله «آب و فاضلاب» و «اشتغال» بررسی های لازم به عمل آمد و تصمیماتی برای کمک به دستگاه های اجرایی استان گرفته شد.

همچنین مقرر شد جلساتی با دولت و مجلس برگزار شود و پیرو پیگیری های قبلی، سرعت عمل بیشتری در حل مسائل زیرساختی استان صورت گیرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، همچنین عصر روز چهارشنبه و صبح پنجشنبه در تماس های تلفنی جداگانه با آقایان دکتر غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان، آیت الله موسوی فرد نماینده ولی فقیه در خوزستان، آیت الله موسوی جزایری زعیم حوزه های علمیه استان و مهندس موسی شاعری شهردار کلانشهر اهواز، ضمن دریافت گزارش وضعیت آبگرفتگی برخی از شهرهای استان خوزستان، خواستار هم افزایی امکانات موجود برای رفع این معضل و خدمت رسانی سریع و مناسب به مردم شد.

دکتر محسن رضایی پس از این جلسه، در گفتگو با خبرنگار ما گفت: برای مدیریت آبهای سطحی در کلانشهر اهواز و پانزده شهر گرفتار آبگرفتگی که به یک مشکل پرتکرار تبدیل شده، نیازمند هم افزایی همه دستگاه های عمومی و دولتی و حل معضل در سطح ملی هستیم. زیرساخت های خوزستان در مدیریت آبهای سطحی پاسخگوی مشکلات نیست و امروز انباشت مشکلات نمود پیدا کرده و مردم را به دردسر انداخته است. شایسته است دستگاه های عمومی و دولتی و همه نخبگان خوزستان اعم از مسئول و غیرمسئول، به جای متهم کردن یکدیگر و فرار از مسئولیت، همه با هم متحد شویم و این معضل را در سطح ملی حل کنیم.

رضایی افزود: شیب طبیعی زمین در بخش عمده اراضی شهری اهواز و برخی شهرهای دیگر خوزستان که رودخانه از آنها عبور می کند، به طرف رودخانه بوده و برخی کارشناسان معتقدند رودخانه نقش زهکش را به خوبی ایفا می کرده ولی با ساخت و سازهای تجاری و مسکونی و احداث جاده در کنار رودخانه، عملاً زهکش های زیرزمینی از کار افتاده اند و زیرساخت های شهری مثل ایستگاه های پمپاژ فاضلاب و آبهای سطحی و نیز مدیریت پسماند و مشارکت اجتماعی در مدیریت آبهای سطحی و پسماند، متناسب با این توسعه شهری تقویت نشده اند که موجب آبگرفتگی معابر شهری می شود؛ مخصوصاً در مواقعی که بارندگی شدید یا بیشتر از حد معمول باشد. حل این معضل نیازمند هم افزایی همه دستگاه ها و نخبگان خوزستانی به منظور افزایش سرمایه گذاری در زیرساختها، ارتقای مدیریت اجرایی و افزایش مشارکت واقعی مردم است.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi