کد خبر : 7080
تاریخ انتشار : چهارشنبه 27 شهریور 1398 - 8:35

تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب کلید خورد

تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب کلید خورد

زمان مطالعه: ۲ دقیقه طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با مشارکت همه اعضای سازمان یعنی کارکنان و مدیران از طریق تغییر در باورها، نگرش‌ها و بهینه نمودن فرآیندها، ساختار و روش‌های انجام کار با رویکردی جامع و یکپارچه و با هدف بهبود عملکرد سازمانی و افزایش کارایی و اثربخشی (بهره‌وری) آغاز شد. به گزارش نخبگان،

Print Friendly, PDF & Email
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با مشارکت همه اعضای سازمان یعنی کارکنان و مدیران از طریق تغییر در باورها، نگرش‌ها و بهینه نمودن فرآیندها، ساختار و روش‌های انجام کار با رویکردی جامع و یکپارچه و با هدف بهبود عملکرد سازمانی و افزایش کارایی و اثربخشی (بهره‌وری) آغاز شد.

به گزارش نخبگان، احمد محمدی مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب درنخستین جلسه بررسی تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با اشاره به ضرورت بازنگری در رویه‌ها و فرآیندهای سازمانی اظهار کرد: با توجه به تغییرات مستمر و سریع در صنعت نفت و ظهور سیستم‌های اطلاعات و فناوری‌های نوین، ایجاد تغییر و تحول در سازمان به منظور بهینه سازی روش‌ها و فرآیندهای انجام کار، بازنگری رویه‌ها، دستورالعمل‌ها و افزایش کارایی و بهبود عملکرد سازمان امری اجتناب ناپذیر است.

وی افزود:‌ بر این اساس تهیه سند تحول بر اساس اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت همراه با برنامه‌های اجرایی و عملیاتی در سال جاری در دستور کار قرار گرفت و طی برنامه زمانبندی با برگزاری نشست‌های تخصصی و بهره‌گیری از نظرات ارزشمند مدیران و‌کارشناسان نسبت به تهیه آن اقدام خواهد شد.

محمدی تصریح کرد: مدیریت و برنامه‌ریزی استراتژیک در ۳ بعد کسب و کار، سازمانی و وظیفه‌ای، تعیین اهداف و برنامه‌های تولیدی، بازنگری سناریوهای توسعه مخازن، تدوین روش‌های عملیاتی برای طرح کلان ۲۸ مخزن، تدوین اهداف و برنامه‌های بازسازی و نوسازی تاسیسات، ماشین آلات و خطوط لوله و چالش‌های گازسوزی از جمله محورهای سند تحول هستند.

وی، بازنگری ساختار سازمانی، ساماندهی طرح‌ها و پروژه‌ها، پیاده سازی سیستم مدیریت اطلاعات، ‌مستندسازی و مدیریت دانش و بازآرایی نیروی انسانی را از دیگر محورهای سند تحول شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب عنوان کرد.

محمدی ادامه داد: این سند مطابق با استراتژی‌های سازمان و بر اساس اسناد بالادستی تهیه و برای دستیابی به اهداف و چشم‌انداز سازمانی و افزایش بهره‌وری پیاده سازی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب از همه مدیران، روسای ادارات ستادی و مدیران عامل شرکت‌های تابع خواست در اجرای این طرح مشارکت حداکثری داشته باشند.

در این نشست باقر پورقاسم مجری طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب با ارایه گزارشی از مبانی تئوری طرح تحول، اجرای طرح تحول در شرکت‌های پیشرو بین المللی و مبانی استراتژی تحول در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب اظهار کرد: رویکردهای مختلفی برای تحول سازمانی وجود دارد که استراتژی برای تهیه سند تحول در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر مبنای رویکرد تکاملی، شیوه مشورتی و تحول پیوسته خواهد بود.

وی گفت: ارکان اجرایی مدیریت تحول در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب شامل مدیرعامل، مجری طرح، کارگروه‌های تخصصی، کمیته راهبری و کمیته ارزیابی است.

پورقاسم افزود: مدیریت‌ها و واحدهای ستادی در قالب برنامه زمانی تعریف شده باید چالش‌های درون سازمانی و برون سازمانی، راهکارها و پیشنهادهای سازنده خود را برای مجری طرح ارسال و نماینده خود را برای حضور در کارگروه‌های تخصصی معرفی کنند.

مجری طرح تهیه سند تحول شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب خاطرنشان کرد: در نشست‌های آتی، اجرای این طرح در شرکت‌های تابع مناطق نفتخیز جنوب، با حضور مدیران این شرکت‌ها بررسی خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.