شوشتر میزبان سومین کنگره ملی شعر سردار دل‌ها

تاریخ انتشار: شنبه 24 دی 1401 | 20:08 ب.ظ
شوشتر میزبان سومین کنگره ملی شعر سردار دل‌ها زمان مطالعه: ۲ دقیقه سومین کنگره فرهنگی ادبی سردار دل‌ها ویژه سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و در قالب دهمین کنگره ملی شعر نخل و کارون بهمن ماه امسال در شهرستان شوشتر برگزار می‌شود. به گزارش نخبگان و به نقل ازایسنا، این کنگره با هدف گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

سومین کنگره فرهنگی ادبی سردار دل‌ها ویژه سومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی و در قالب دهمین کنگره ملی شعر نخل و کارون بهمن ماه امسال در شهرستان شوشتر برگزار می‌شود.

به گزارش نخبگان و به نقل ازایسنا، این کنگره با هدف گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای مدافع حرم و همچنین تجلیل از پدیدآورندگان آثار ارزشی و ادبی به ویژه در حوزه دفاع مقدس، مقاومت، دفاع از حرم برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این کنگره آثار خود را (در شبکه‌های اجتماعی ) به شماره ۰۹۱۶۶۰۹۲۳۵۲ ارسال کنند.

بخش‌های موضوعی این کنگره شامل زندگی، ایثار و شهادت سردار سلیمانی، حجاب و عفاف از منظر سردار دل‌ها، نقش موثر سردار سلیمانی در پیشگیری از آسیب‌ها و شکاف‌های اجتماعی و تهاجم فرهنگی استکبار جهانی، سردار سلیمانی و وحدت اقوام، اهمیت حفظ و ترویج هویت و فرهنگ ایرانی اسلامی و وطن دوستی از منظر سردار سلیمانی، اهمیت تحکیم خانواده در سخنان سردار سلیمانی، دفاع از ارزش‌های اسلام و انقلاب از دیدگاه سردار دل‌ها، ولایتمداری در مکتب حاج قاسم سلیمانی، آداب و اخلاق اجتماعی از نظر سردار سلیمانی و اهمیت امنیت ملی و رفاه اجتماعی مردم از دید سردار سلیمانی است و پس از داوری آثار برگزیدگان این بخش‌ها در مراسم اختتامیه مورد تقدیر و تجلیل قرار خواهند گرفت.

تقدیر از خانواده شهدای شاخص انقلاب، دفاع مقدس و نیز مدافعان حرم از برنامه‌های اصلی این رویداد ادبی و ارزشی است. از بخش‌های جانبی این کنگره می‌توان به برپایی نمایشگاه کتاب و عکس و همچنین تشکیل کارگاه‌های بصیرتی، آموزشی و پژوهشی اشاره کرد.

شوشتر میزبان سومین کنگره ملی شعر سردار دل‌ها

مهلت ارسال اثر برای شاعران سراسر کشور ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ است و این زمان با توجه به برنامه‌ریزیهای صورت گرفته تمدید نخواهد شد.

کنگره ادبی و فرهنگی سردار دل‌ها به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اداره کل بنیاد حفظ اثار و ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شوشتر، فرمانداری، دفتر امام جمعه، ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد خوزستان، ناحیه مقاومت بسیج، شهرداری و شورای اسلامی شهر شوشتر به مدت ۲ روز ( ۱۴ و ۱۵ بهمن ۱۴۰۱) با حضور علاقه‌مندان به شعر و ادبیات و مردم و مسؤولان در تالار فرهنگ شوشتر برگزار خواهد شد.

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار