اخبار خوزستانپيشنهاد نخبگان

۱۱ هزار کلاس آماده پذیرایی از مهمانان نوروزی خوزستان

دبیر ستاد اسکان نوروزی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان گفت: حدود یک هزار و ۱۲۰ مدرسه با ظرفیت ۱۱ هزار کلاس برای مهمانان نوروزی در نظر گرفته شده‌ است.

به گزارش نخبگان عباس نعمت‌زاده در گفت‌وگویی، در خصوص آمادگی آموزش و پرورش خوزستان برای پذیرایی از مهمانان نوروزی، اظهار کرد: یک ستاد ناظر و ۴۰ ستاد و پایگاه نوروزی در اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان مقرر شده‌اند و تعداد سه هزار نیروی ستادی، اجرایی و خدماتی در این ایام خدمت ‌رسانی خواهند کرد که در این خصوص تاکنون ۳۶ جلسه توجیهی با عوامل برگزار شده است.

دبیر ستاد اسکان نوروزی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: هماهنگی‌های لازم با استانداری، میراث فرهنگی، شهرداری‌ها، سپاه، نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها انجام شده است. تیم‌های ارزیابی نیز در فرایند اسکان و نحوه خدمت‌رسانی نظارت خواهند داشت.

نعمت‌زاده افزود: سامانه رزرواسیون برای فرهنگیان تا ۲۳ اسفندماه فعال است و همکاران فرهنگی می‌توانند از سراسر کشور محل اسکان خود را رزرو کنند. بخشی از ظرفیت این مدارس در این سامانه قرار داده شده است. اولویت با فرهنگیان و هر سال ۵۰ درصد ظرفیت برای فرهنگیان قرار داده شده است اما تاکنون تمام مراجعان، اسکان داده شده‌اند. همچنین کاروان‌های راهیان نور با هماهنگی پذیرش می‌شوند.

نعمت‌زاده گفت: نزدیک به ۱۶ مرکز رفاهی و ۹ مرکز درمانی فرهنگیان نیز در سراسر استان به صورت شبانه‌روزی در این ایام خدمات ارایه خواهند کرد. حدود ۳۵ هزار بروشور نیز برای توزیع بین مسافران پیش‌‌بینی شده است.

وی در خصوص نحوه راهنمایی مسافران، تصریح کرد: هماهنگ شده است که پیک موتوری در ساعت‌های پیک کاری، مسافران را به صورت گروهی از محل ستاد تا محل اسکان راهنمایی کند. همچنین آدرس ستاد‌ها در تمام ورودی‌های شهرستان‌ها و میادین پرتردد نصب خواهد شد. با هماهنگی سازمان دانش‌آموزی، در ورودی شهرها کیوسک راهنمایی شبانه‌روزی نیز استقرار خواهد یافت.

دبیر ستاد اسکان نوروزی اداره‌کل آموزش و پرورش خوزستان افزود: تلاش خواهد شد پیامک خوش‌آمد و آدرس محل اسکان به تمام مسافران ارسال شود. نرم‌افزاری نیز برای گوشی‌های همراه تهیه شده که مسافران با استفاده از آن می‌توانند تا محل ستادها راهنمایی و از برنامه‌ها مطلع شوند.

نعمت‌زاده عنوان کرد: پایگاه‌ها از شب همان روزی که مدارس تعطیل شوند، فعالیت خود را آغاز می‌کنند و تا ۱۳ فروردین به مسافران نوروزی خدمات‌رسانی خواهند کرد./ ایسنا

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا