اخبار خوزستان

ضرورت اجرای هرچه زودتر طرح تفصیلی در اهواز

پرداخت ۱۰ درصد سهم شهرداری از اراضی ملی

پیش از ظهر پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱، محمد آئینی معاون طرح بازآفرینی شهری و معاون شهرسازی وزیر راه و شهرسازی به همراه هئیت مدیره سازمان ملی زمین و مسکن با مدیر کل راه و شهرسازی استان، مجتبی یوسفی نماینده مجلس شورای اسلامی در اهواز، حجت الاسلام موسی پور قائم مقام شهردار، سیاوش محمودی رئیس و زارع زاده نائب رئیس شورای شهر اهواز دیدار کردند.

رئیس شورای شهر در این دیدار اظهار کرد: در این بازدید و جلسه ای که برگزار شد در خصوص مسائل شهری و موضوعات فی ما بین شهرداری، راه و شهرسازی و شورای شهر بحث و تبادل نظر شد.

وی افزود: طرح بازآفرینی شهر اهواز از موضوعات مطرح شده در این دیدار بود که از معاون وزیر درخواست داشتیم تا سهمیه قیر رایگان مختص طرح بازآفرینی و بافت های فرسوده در اهواز را افزایش دهند.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز گفت: با توجه به مسئله حاشیه نشینی و بافت فرسوده و کم برخوردار که در اهواز داریم درخواست کردیم سال آینده سهمیه اهواز را افزایش دهند و اعلام کردیم که آماده جذب سهمیه هستیم و این ظرفیت در اهواز نیز وجود دارد.

محمودی بیان کرد: در خصوص ۲ هزار تن قیری که از سال گذشته دریافت شده اعلام کردیم کار در مناطق مختلف اهواز شروع شده، در بافت فرسوده کار انجام شده و مراحل روکش و آسفالت نیز در حال انجام است.

وی با تاکید بر اجرای طرح تفصیلی اهواز در این بازدید عنوان کرد: این طرح باید هرچه سریعتر توسط راه و شهرسازی آماده شود و امروز ضرورت اهواز کنترل یکی از ابزارهای ساخت و ساز است، که باید این طرح هرچه سریعتر با ابلاغ راه و شهرسازی به مشاور انجام شود.

وی ادامه داد: همراهی و همکاری بین شهرداری، مشاور و راه و شهرسازی در خصوص اجرای زودتر طرح تفصیلی خصوص باید صورت بگیرد.

رئیس شورای اسلامی شهر اهواز با اشاره به سهم ۱۰ درصد شهرداری از اراضی ملی، عنوان کرد: بنا بر گزارشی که شهرداری داده بیش از ۱۰ سال است که سهم شهرداری پرداخت نشده است و بنا شد راه و شهرسازی با اعلامی که معاون سازمان ملی زمین و مسکن داشتند راه و شهرسازی استان، مشاوری را بگیرند و آن را دریافت نمایند که باید زمین ها را بررسی کنند و اعلام آمادگی کردند تمامی حق ۱۰ درصد های سهم شهرداری را به شهرداری واگذار کنند.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا