اخبار خوزستان

در حوزه آبرسانی؛روستاهای اهواز محروم ترین روستاهای خوزستان هستند

اعتدال نخبگان/مدیرعامل آبفای خوزستان گفت: روستاهای اهواز محروم ترین روستاهای خوزستان هستند ولی سعی داریم آب را به همه روستاها برسانیم.

به گزارش نخبگان، صادق حقیقی پور شامگاه شنبه در حاشیه آئین بهره‌برداری از فاز دوم پروژه آب‌رسانی به روستاهای حاشیه رودخانه دز در روستای سید سلمان، اظهار کرد: روستاهای اهواز جزو محروم‌ترین روستاهای استان هستند، زمانی که بحث یکپارچه‌سازی آبفای روستایی و شهری را بر عهده گرفتیم شروع آن با مشکل غیزانیه بود که با یک اقدام جهادی و در مدت زمان کوتاه که در سه فاز پروژه انجام شد.

وی ادامه داد: بعد از آن بنا به دستور استاندار خوزستان کار را شروع شد و اکنون می‌توانیم به زودی جشن آبدار شدن روستاهای اهواز را بگیریم.

مدیرعامل آبفای خوزستان تصریح کرد: اگر کمبود منابع اعتباری نبود، قطعاً می‌توانستیم پروژه‌های ناتمام بخش اهواز را تا به امروز به پایان برسانیم.

حقیقی پور به پروژه‌های آب‌رسانی روستاها اشاره کرد و افزود: پروژه بعدی پروژه «قلعه سحر» است که بخش عمده لوله‌های آن تهیه و توسعه تأسیسات را هم شروع شد و همچنین پروژه «دبه حردان اهواز» بخش پایانی خود را سپری می‌کند.

وی بیان کرد: بخش «گمبوعه» شهرستان حمیدیه به نام پروژه دهلیزهاست که موضوع کمبود لوله‌ها حل شد و اگر مسائل کشت شلتوک حل شود، به طور سریع وارد مدار بهره‌برداری خواهد شد.

مدیرعامل آبفای خوزستان با اشاره به اینکه با یک حرکت جهادی آبدار کردن روستاهای بخش‌های اهواز، حمیدیه، باوی و کارون آغاز شد، اضافه کرد: همچنین بخش سویسه شهرستان کارون عبور از نهر بحره را داریم که در آینده نزدیک وارد مدار می‌شود.

حقیقی با بیان اینکه بخش «مراونه» روستای کارون، روستاهای خاور و سید خلف که امروز وارد مدار بهره‌برداری می‌شوند، گفت: تمام تلاش خود را می‌کنیم تا روستاهای اهواز آبدار شوند و مشکلات مردم اهواز در بحث آب از این طریق برطرف شود.

وی فرسودگی شبکه‌های آب را در بخش روستایی و شهری، عدم توسعه فاضلاب و تسویه خانه‌های فاضلاب مشکل اصلی خوزستان عنوان کرد و گفت: امیدوارم هستیم از طریق مجلس و قوانین بالادستی بسیاری از مشکلات را رفع شوند و شاهد آینده بهتری در صنعت آب و فاضلاب برای استان باشیم.

مدیرعامل آبفای خوزستان بیان کرد: در بخش آبداران، نیروهای طرحی و خودروهای استیجاری باید کمک‌ها ویژه‌تر باشد، در بخش استیجاری تمام تلاش خود را کردیم تا آنجایی که می‌توانیم کمک حال همکاران خود در بخش روستایی باشیم اما بار سنگینی بر دوش داریم که امیدوارم بتوانیم در آینده‌ای نزدیک این مشکل را جبران کنیم.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا