اخبار خوزستان

حمایت شرکت ملی نفت از تجهیز بخش NICU بیمارستان امام خمینی اهواز

به گزارش نخبگان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، تجهیز و روزآمد کردن تجهیزات و سازه‌های فیزیکی در بخش‌های درمانی آموزشی و پژوهشی، ضمن ارتقای سطح کیفی خدمات بر کمیت خدمات نیز اثرگذار است که مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز به نمایندگی از شرکت ملی نفت ایران همسو با ایفای مسئولیت اجتماعی خود، حسب تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز، همواره کمک‌کننده ستودنی بوده است.

عملکرد هزینه‌ای انجام‌شده در بخش NICU نوزادان بیمارستان حضرت امام خمینی (ره) اهواز در افزایش دستگاه‌های پیشرفته ونتیلاتور (کمک تنفسی) که در کاهش مرگ‌ومیر نوزادان بدحال متولدشده از مادران باردار پر خطر نقش مؤثری داشته، از جمله این کارهای عام‌المنفعه صنعت نفت است که کمک‌های شایانی به اهداف کیفی و کمّی بیمارستان کرده است.

افزایش دستگاه‌های وارمر (گرم‌کننده) که موجب تسریع روند درمان شده است، تجهیز بخش به دستگاه‌های فتوتراپی که برای درمان نوزادان با زردی استفاده شده و از عوارض جدی زردی نوزادان جلوگیری می‌کند، تجهیز بخش به دستگاه‌های پمپ سرم که تنظیم‌کننده دوز دارو به‌صورت دقیق با توجه به وزن کم نوزاد که خطر افزایش دوز مصرفی در صورت نبود این دستگاه وجود دارد، تجهیز بخش به مانیتورهای پیشرفته که وضعیت قلب و اشباع اکسیژن نوزادان را نمایش می‌دهد، از دیگر حمایت‌های شرکت ملی نفت است که این موارد را می‌توان به‌عنوان گام‌های مهم و کلیدی نام برد که در بیمارستان امام خمینی (ره) تحقق‌یافته است.

بیمارستان امام خمینی (ره) اهواز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین مراکز درمانی، آموزشی و پژوهشی در جنوب غرب کشور با بیش از ۱۰۰۰ تخت فعال ارائه‌دهنده خدمات درمانی مختلف به بیماران است و دیگر استان‌های هم‌جوار نیز برای خدمات درمانی خود از خدمات این بیمارستان بهره‌مند می‌شوند.

اهمیت این بیمارستان در استان خوزستان از این‌ حیث که یکی از استان‌های پرجمعیت کشور به شمار می‌آید، قابل‌توجه است.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا