اخبار خوزستان

تعامل نفت و گاز مارون با ۱۶۲ سازنده و شرکت دانش بنیان در سال ۱۴۰۲

به گزارش اعتدال نخبگان و به نقل از روابط عمومی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون، مهندس ناصری با بیان اینکه ساخت داخل بخش قابل توجهی از تجهیزات مورد نیاز شرکت و فرایندهای مکمل تولید مستلزم مطالعه و پژوهش بوده است، گفت: بنابر اعلام نیاز مدیریت های امور فنی و عملیات شرکت جهت اتخاذ تدابیر لازم در راستای تحقق اهداف زیست محیطی و تولید پایدار، رویکرد تعامل با شرکت های دانش بنیان را در پیش گرفتیم که خوشبختانه نتایج اثربخشی نیز از این تعامل حاصل شد.

وی طراحی و ساخت شیرهای اسپری کننده آب جهت بهبود حلالیت نمک با هدف کاهش مصرف آب (به میزان ۴۰ درصد) و انرژی در فرآیند نمکزدایی، طراحی و ساخت پایلوت تصفیه پساب واحدهای نمکزدایی با استفاده از دستگاه دکانتر سانتریفیوژ در مقیاس غیرصنعتی، پیگیری استفاده از مواد تعلیق شکن زیستی (Bio Demulsifier) با هدف حفظ سلامت کارکنان و محافظت از محیط زیست، استفاده از جاذب های نانو و غیره جهت شیرین سازی گازهای ترش با حذف H2S از گاز و نفت، ارائه راهکار جهت جلوگیری از تشکیل یا رسوب آسفالتین از جمله تهیه حلال مناسب جهت تجزیه و حل نمودن رسوبات آسفالتین درون ستون چاه، خطوط لوله جریانی و تجهیزات فرآیندی، ساخت دستگاه ردیاب توپک های عملیاتی جهت تعیین دقیق محل توپک در زمان توپکرانی و ارایه راهکارهای افزایش سرعت تبخیر پسآب درون حوضچه های تبخیر و تأمین آب صنعتی از بخارات را از اهم مطالعات مشترک شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون و شرکت های دانش بنیان برشمرد.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون خاطرنشان کرد که نتایج این همکاری ها، تاثیر شگرفی بر پایداری تولید، کیفیت محصول و رویکرد شرکت در صیانت از زیست بوم پیرامونی داشته است.

چهاردهمین نمایشگاه ساخت تجهیزات صنعت نفت خوزستان، ۲۴ تا ۲۷ دی ماه با حضور ۲۸۱ شرکت داخلی از ۱۶ استان در محل دائمی نمایشگاه های اهواز برگزار می شود.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا