اخبار خوزستان

تایید صلاحیت ۹۰ درصد داوطلبان مجلس در هیات اجرایی حوزه انتخابیه اهواز

به گزارش اعتدال نخبگان، رییس ستاد انتخابات حوزه انتخابیه اهواز، کارون، حمیدیه و باوی از تایید صلاحیت ۹۰ درصد از داوطلبان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این حوزه خبر داد و گفت: هیچکدام از نمایندگان فعلی و ادوار و شخصیت‌های مطرح در جریان‌های سیاسی استان و کشور ردصلاحیت نشده‌ند.

به گزارش نخبگان و به نقل از ایرنا،جمال عالمی نیسی روز چهارشنبه در گفت وگویی بیان کرد: ۲۸۰ نفر در این دوره از انتخابات مجلسشورای اسلامی در حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه ثبت نام کردند که ۱۰ نفر از آنها پیش از اعلام تایید صلاحیتها توسط هیات اجرایی، انصراف دادند.

وی افزود: ۲۹ نفر از داوطلبان رد صلاحیت شده که ۲۱ نفر از آنها مرد و هشت نفر زن هستند.
فرماندار اهواز با بیان اینکه هیات اجرایی برای تایید صلاحیت داوطلبان سه خط قرمز داشته، ادامه داد: در رسیدگی به صلاحیت داوطلبان، گرایشات سیاسی و قومیت افراد تاثیر نداشته و ملاک ردصلاحیت نبوده و اجرای نص صریح قانون و ماده ۵۰ قانون انتخابات که شامل استعلام از مراجع چهارگانه و بررسی در محل است، مبنای عمل قرار گرفته است.
به گفته وی برای رد صلاحیت ها کاملا براساس قانون عمل شده و هیچکدام از داوطلبانی که شرایط لازم را داشتهاند، ردصلاحیت نشده اند.
وی افزود: در ابتدای تشکیل هیات اجرایی حوزه انتخابیه اهواز قضاوت های عجولانهای درباره افراد به دلیل گرایش سیاسی آنها صورت گرفت که میتوان گفت این قضاوتها ظالمانه بود، اما در بررسی صلاحیت ها عملکرد خوب و کارنامه موفقی از هیات اجرایی را شاهد بودیم.
عالمی نیسی گفت: ردصلاحیتهای این حوزه  روز چهارشنبه به داوطلبان اعلام شده که طبق قانون میتوانند از ۲۸ آذر به مدت چهار روز (تا اول دی) شکایت خود را به هیات نظارت تسلیم کنند.
وی اضافه کرد: هیات نظارت نیز ۲۰ روز برای بررسی صلاحیت داوطلبان مهلت دارد.
براساس این گزارش، حسین زاده رییس ستاد انتخابات خوزستان روز چهارشنبه اعلام کرد: ۶۶۳ نفر از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی معادل ۷۷ درصد تایید صلاحیت شدند.
در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بیش از ۶۰۰ نفر در خوزستان ثبتنام کرده بودند اما تنها ۳۶۴ نفر ازاین تعداد، تایید صلاحیت شدند.
خوزستان دارای ۱۴ حوزه انتخابیه اصلی، ۱۳ حوزه انتخابیه فرعی و ۴۰ بخشداری مستقل است. که تعداد ۶۷ هیات اجرایی انتخابات ۱۵ آذر تشکیل شده است. دوم اسفند سال ۱۳۹۸، یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، برگزار خواهد شد. انتخابات میان دوره‌ای خبرگان در خوزستان انجام نمی‌شود.
استان خوزستان ۱۸ نماینده در مجلس شورای اسلامی دارد. این تعداد نماینده در انتخابات دوم اسفند تغییری نخواهد داشت. حوزه‌های انتخابیه آبادان و اهواز هر کدام سه کرسی در مجلس شورای اسلامی دارند

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا