اخبار خوزستانگزارش تصویری

اینکه بگوییم در ۴۵ سال هیچ کاری نشده و اتفاقی نیفتاده بی‌انصافی است

به گزارش خبرنگار نخبگان، حجت‌الاسلام سید عبدالنبی موسوی فرد، امروز در نشست صمیمانه با فعالان حوزه هنر و رسانه خوزستان که با موضوع انتخابات در سالن جلسات دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان برگزار شد، با تاکید بر تاثیرگذاری هنر گفت: گاهی اوقات هزار منبر کار یک خط شعر یا یک فیلم سینمایی را انجام نمی‌دهد، بنابراین هنرمندان عزیز و فعالان رسانه‌ای باید در همه عرصه‌ها بتوانند با کار ارزشمند خود، مردم را به سمت خداوند و مقام عبودیت هدایت کنند.

حجت‌الاسلام موسوی‌فرد درخصوص استفاده از موسیقی در تبلیغات کاندیداها بیان کرد: موسیقی حرام نیست، اما ملاک و چارچوب دارد، یعنی خالق انسان برای آن چارچوب قرارداده و انسان در مسیر زندگی باید مطیع دستورات الهی باشد. بنابراین اجرایی که در چارچوب شرع و قانون باشد، ما هیچ مشکلی با آن نداریم، اما از اجرایی که در چارچوب قانون نباشد و محیط را آلوده به گناه کند، باید جلوگیری شود.

وی با اشاره به ضرورت دیدن دستاوردهای نظام گفت: اینکه بگوییم در ۴۵ سال هیچ کاری نشده و اتفاقی نیفتاده بی‌انصافی است.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان افزود: مقام معظم رهبری فرمودند تنها مسیر اصلاح کشور انتخابات است؛ از همین رو باید با انتخاب صحیح و مطابق با شاخص‌ها افرادی را انتخاب کنید که با وجود تلاش و تخصص و تعهد آنها شاهد توسعه در بخش‌های مختلف کشور و استان باشیم.

حجت الاسلام موسوی فرد گفت: متأسفانه می‌بینم که برخی از کاندیداها تبلیغاتی سنگین در شهر انجام داده‌اند. چهار سال پیش نیز گفتم که برخی آقایان کاندیدای مجلس و خبرگان با تبلیغات نامتعارف نمک به زخم مردم می‌زنند.

در ادامه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: اصحاب فرهنگ، هنر و اهالی قلم نیز با توجه به میزان اثر و مخاطبی که در جامعه دارند نقش بسیار کلیدی و اثرگذاری در روشنگری و آگاه‌سازی مردم برای درک اهمیت و برجستگی انتخابات پیش رو دارند.

مجید منادی، با اشاره به تاثیر اقشار مختلف در انتخابات به ویژه هنرمندان بر اهمیت نقش کلیدی اصحاب فرهنگ، هنر و اهالی قلم در روشنگری مردم برای درک اهمیت انتخابات تاکید کرد و اظهار داشت: در آستانه رویدادی ملی و میهنی و انجام تکلیفی شرعی و قانونی باید توجه داشته باشیم که انتخابات چه تاثیری بر زندگی ما داشته و خواهد گذاشت.

وی افزود: برخی قوانینی که امروز به صورت روزانه در ادارات و دستگاه‌های مختلف ملاک عمل قرار می‌گیرد، قوانین مصوب دهه‌های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ هستند و گاه براساس این قوانین بسیاری از تصمیمات دولتی و حاکمیتی گرفته می‌شود که به طور مستقیم در دعاوی و پرونده‌ها بر زندگی مردم اثر می‌گذارد.

مدیر‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با بیان اینکه بسیاری از تصمیمات و قوانین مصوب مجلس کنونی و آینده نیز تا دهه‌ها در زندگی، کار و روابط اثرگذار خواهد بود توضیح داد: از طرف دیگر در بحث نظارت و تعاملاتی که مجلس و مجلسی‌ها با سایر قوا به ویژه دولت و همچنین بخش خصوصی دارند، مباحث جدی وجود دارد که اهمیت آن نباید دور از چشم بماند.

وی یادآور شد: تذکرات رهبر حکیم انقلاب اسلامی بر یک امر قانونی یعنی دخالت نکردن نمایندگان مجلس در انتصابات و مسائل اجرایی دولت بسیار راهگشا بوده اما شأن نظارتی مجلس و تعاملات برخی نمایندگان سبب شده همچنان این مسئله به صفر نرسد و در ارزیابی‌ها مورد توجه باشد هرچند رویکرد قانون و جمهوری اسلامی بر آن است که تفکیک قوا برحسب وظایف صورت بگیرد و به این سمت نیز حرکت می‌کنند.

منادی با تاکید بر اهمیت همه انتخابات‌ها در سطوح مختلف گفت: هیچ انتخاباتی مانند مجلس شاید به این میزان در وضعیت استان‌ها و شهرستان‌ها موثر نباشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان تصریح کرد: اصحاب فرهنگ، هنر و اهالی قلم نیز با توجه به میزان اثر و مخاطبی که در جامعه دارند نقش بسیار کلیدی و اثرگذاری در روشنگری و آگاه‌سازی مردم برای درک اهمیت و برجستگی انتخابات پیش رو دارند.

وی افزود: در مقاطعی شاهد بودیم تحلیل نادرست یا فریب خوردگی تعداد کمی از اعضای خانواده فرهنگ و هنر (که البته در هر قشری محتمل است) چه آثاری بر روحیه جامعه گذاشت که البته این موضوع موید میزان اثر و نقش اهالی خانواده بزرگ هنر است.

منادی ادامه داد:  تمام این اوصاف و البته به لحاظ شرایط معطوف به این زمان در داخل و خارج از کشور، پیام حضور و همبستگی ملت اهمیتی دوچندان یافته و حضور نیافتن و درک نکردن اهمیت‌ها و ضرورت‌ها نیز آسیب‌های جدی خاص خود را خواهد داشت و مشکلات کلان و خرد اثر خود را بر زندگی مردم و از سویی بر رویکرد دولت و مسئولان خواهد گذاشت.

منادی اشاره کرد: باید اهالی هنر، اهل قلم و همه اثرگذاران در ایام باقی مانده «یاعلی» بگویند و با نهضت دعوت و روشنگری اگر کسی همچنان تردیدی برای شرکت در انتخابات دارد در خصوص منفعت این موضوع به آگاهی برسد و بداند که دود حضور نیافتن و انتخاب نکردن صحیح به چشم چه کسانی می‌رود.

وی در پایان بیان کرد: به یاری خداوند گام پس از دعوت و تاکید بر حضور آگاهانه، هدایت‌گری برای انتخاب صحیح است که درباره آن نیز با اهالی آگاه و بصیر هنر و قلم استان سخن خواهیم گفت.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری همزمان ۱۱ اسفند ماه برگزار می‌شود.

اینکه بگوییم در 45 سال هیچ کاری نشده و اتفاقی نیفتاده بی‌انصافی است

عکس :آژانس خبری حوزه

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا