اخبارایران و جهان

اراضی دولتی برای تولید مسکن در خوزستان از طریق مشارکت واگذار می‌شوند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اولویت وزارتخانه اتمام مسکن‌های مهر باقیمانده‌ای است که مشکلات حقوقی و قضایی ندارند، گفت: با استاندار خوزستان گفتگو کرده‌ایم تا اراضی دولتی که می‌تواند برای تولید مسکن به ویژه برای مسکن خانه اولی‌ها مورد استفاده قرار بگیرد از طریق مشارکت واگذار شوند.

به گزارش نخبگان،  محمد اسلامی دیروز ، ۲۷ دی ماه در حاشیه بازدید از مسکن مهر خرمشهر در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از مهمترین اهدافی که ما در وزارت راه و شهرسازی به دنبال آن هستیم این است که چرخه تولید مسکن در کشور به ویژه برای اقشار متوسط و پایین فعال شود.

وی افزود: وظیفه ما این است که بتوانیم زمینه خانه‌دار شدن اقشار متوسط و پایین جامعه را فراهم و در این زمینه باید به صورت اساسی تلاش کنیم.

وزیر راه و شهرسازی اولویت نخست وزارتخانه را بحث تکمیل مسکن‌های مهر باقی مانده عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تکلیف تکمیل مسکن‌های مهر باقی مانده در تمامی مناطق کشور روشن شده است و تاکید داریم که این مسکن‌ها از توقف در ساخت خارج شوند و عملیات ساخت آن ها ادامه پیدا کند.

اسلامی ادامه داد: این تاکید البته برای مسکن‌های مهری است که مشکلات حقوقی و قضایی ندارند زیرا مسکن‌های مهری که مشکلات حقوقی و قضایی دارند از حوزه نفوذ ما خارج هستند.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: برای شتاب دادن به جریان احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی که از برنامه‌های وزارتخانه با تاکیدات رئیس جمهوری است و اخیرا نیز توسط ایشان رونمایی شد در نظر داریم تا ۲۰۰ هزار واحد را در شهرهای جدید، ۱۰۰ هزار واحد را در بافت‌های فرسوده و ۱۰۰ هزار واحد را در شهرهای زیر ۵۰هزار نفر احداث کنیم.

وی عنوان کرد: ما با استاندار خوزستان نیز گفتگو کرده‌ایم که بتوانیم در شهرهای آبادان و خرمشهر و دیگر شهرهای خوزستان که نیاز مسکن وجود داشته باشد، زمین‌های دولتی که می‌تواند برای تولید مسکن به ویژه برای مسکن خانه اولی‌ها مورد استفاده باشد، از طریق مشارکت واگذار کنیم.

اسلامی تصریح کرد: برای سرعت بخشیدن به امر ساخت مسکن در استان خوزستان اعلام کرده‌ایم استاندار به هر تعدادی که در شورای مسکن استان در مورد احداث تصمیم‌گیری کند ما در وزارتخانه از آن تعداد حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد و این حمایت البته برای بافت‌های فرسوده و مواردی که در حاشیه‌ها قرار دارند از اولویت بالاتری برخوردار است.

وی ادامه داد: به منظور تعیین‌تکلیف احداث واحدهای مسکونی در بافت‌های فرسوده و ناکارآمد به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ماموریت داده ایم تا نمایندگان بنیاد در استان خوزستان مستقر شوند و نسبت به طراحی و احداث واحدهایی که می‌تواند با مشارکت سرمایه گذاران، سازندگان و بنیاد احداث شوند، اقدام کنند.

اسلامی با اشاره به تاکید رئیس جمهور مبنی بر اختصاص زمین‌های دولتی برای احداث مسکن به ویژه در بافت‌های فرسوده و میانی شهرها، خاطرنشان کرد: واحدهای مسکونی که احداث می شوند با اولویت به خانه اولی‌ها واگذار می‌شود./ایسنا

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا