اخبار خوزستانفرهنگ و جامعه

ابلاغ حکم دبیر شهر ملی مینای صبی به شهردار اهواز همزمان با آغاز هفته صنایع دستی

اعتدال نخبگان/ ابراهیم نوشادی شهردار اهواز با سید حکمت الله موسوی مدیرکل سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خوزستان دیدار و گفتگو و حکم دبیر شهر ملی مینای صبی را که از سوی وزارت میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی ابلاغ شده را از وی دریافت کرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان با ابلاغ حکم دبیر شهر ملی مینای صبی به شهردار اهواز، سند ثبتی شهر ملی مینای صبی را تقدیم ایشان کرد.

شهردار اهواز در رابطه با این دیدار گفت: یکی از اولویتهای اساسی ما که در برنامه پنجساله نیز به آن اشاره شده بحث توسعه صنعت گردشگری شهری است که مبنای آن همین میراث فرهنگی و اجتماعی و کالبدی شهر است.

وی از شروع برنامه ای از سوی شهرداری در خصوص کالبد شهری خبر داد و افزود: رونق یک شهر تاریخی که صاحب میراثی باستانی و فرهنگی است جزو وظایف ذاتی شهرداری است که متاسفانه ما در گذشته عملکرد مناسبی در این خصوص نداشتیم.

وی ابراز امیدواری کرد: با همکاری خوب شهرداری و میراث فرهنگی انشالله بتوانیم فضای مناسبی در زمینه توسعه صنعت گردشگری و حفظ میراث فرهنگی ایجاد کنیم تا گذشته را جبران کرده باشیم و به حفظ و احیای بافت فرسوده و تاریخی شهر کمک کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری و توسعه صنایع دستی استان نیز
هدف از این دیدار را به انگیزه آغاز هفته صنایع دستی و اهدای سند ثبتی شهر ملی مینای صبی اهواز به عنوان شهر ملی مینای صبی به شهردار اهواز برشمرد و افزود: علاوه بر سند شهر در این دیدار حکم دبیر شهر ملی مینای صبی نیز به شهردار اهواز ابلاغ شد.

وی ابراز امیدواری کرد:
این اقدام سبب راه اندازی دبیرخانه شهر ملی مینای صبی در کلانشهر اهواز و ترویج صنایع دستی از جمله صنعت میناکاری که خاص شهر اهواز است، بشود.

سید حکمت الله موسوی ضمن قدردانی از نگاه ویژه شهردار به فرهنگ و حفظ داشته های تاریخی و فرهنگی و توسعه و ترویج صنایع دستی عنوان کرد: امیدوارم این اتفاقات و همگرایی ها منجر به ایجاد اشتغال بیشتر در این حوزه و ارزآوری و صادرات این هنر اصیل مردم استان زرخیز خوزستان و بالاخص کلانشهر اهواز بشود.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا