اخبار خوزستان

آمار بیکاری ۵۰ درصدی شایسته شهر غنی و نفتی مسجدسلیمان نیست

اعتدال نخبگان/ معاون حقوقی قوه قضائیه گفت: مسجدسلیمان با ظرفیت بالایی که دارد شایسته وضعیت کنونی نیست. باید همه ما پای کار بیائیم تا بررسی شود با وجود این همه امکانات وظرفیت چرا این شهرستان با مشکلات زیادی مواجه است.

به گزارش نخبگان و به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام والمسلمین نورالله قدرتی امروز همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به خوزستان به شهرستان مسجد سلیمان رفت و در جلسه شورای اداری شهرستان مسجدسلیمان اظهارداشت: قابل پذیرش نیست که این شهرستان با آمار بالای چهل تا پنچاه درصد بیکاری مواجه باشد.

وی با اشاره به منابع غنی موجود در مسجدسلیمان به عنوان اولین شهر نفتی خاورمیانه افزود: این شهرستان با ظرفیت بالایی که دارد شایسته این وضعیت نیست. باید همه ما پای کار بیائیم تا بررسی شود با وجود این همه امکانات وظرفیت چرا این شهرستان با مشکلات زیادی مواجه است.

معاون حقوقی رئیس قوه قضائیه در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: این بررسی و اقدام قوه قضائیه بسیار مهم و جدی است چرا که مردم نماد عدالت را در قوه قضاییه می بیند.

همچنین در این نشست اسکندری رئیس دادگستری مسجدسلیمان اظهارداشت: یکی از معضلات این شهرستان مسئله خودکشی‌ها است و اینها در مسجدسلیمان عمدتا به خاطر مشکلات اقتصادی است.

وی افزود: در شهرستان مسجدسلیمان ۴۰تا۵۰ درصد بیکاری داریم که مشکلات زیادی برای جوانان بوجود آورده است و همین بیکاری باعث شده تا آمار خود کشی ها بالا برود.

اسکندری گفت: در سال گذشته ۲۰ مورد خودکشی و امسال تا کنون ۱۷ مورد خودکشی داشتیم که عمدتا از مشکلات اقتصادی بود و حتی آمار طلاق بسیار بالایی داریم.

رئیس دادگستری مسجدسلیمان عنوان کرد: با وجود منابع سرشار نفت و گاز خواهان‌ حمایت کامل وزارت‌ نفت از تیم نفت مسجدسلیمان هستیم که این تیم تنها امید جوانان این شهر می‌باشد.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا