اخبار خوزستان

آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به ۱۸۹ روستا در خوزستان

فرمانده سپاه ولی عصر ( عج) خوزستان با اشاره به توافق نامه با شرکت آبفای خوزستان گفت: در گام اول این توافق نامه آبرسانی به ۱۸۹ روستای استان در دستور کار قرار دارد که از امروز، کلید شروع به کار آن زده شد.

به گزارش نخبگان و به نقل از ایسنا سردار حسن شاهوار پور در جلسه آغاز عملیات آبرسانی به ۱۸۹ روستای فاقد آب شرب در خوزستان امروز، ۸ اسفند ماه اظهار کرد: با توافقی که در کل کشور صورت گرفته و قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) در مرکز، قرار است که مشکل آب روستاها به صورت کامل حل شود و ما نیز در استان خوزستان توافق نامه ای با شرکت آبفای استان انجام دادیم که در گام اول این توافق نامه ۱۸۹ روستا در دستور کار قرار است که از امروز، کلید شروع به کار آن زده می شود.

وی افزود: امید داریم با روند پیش رو، در سال ۱۴۰۱ تنشی برای آب روستایی نباشد. البته کار به صورت جهادی و برای روستاهای کل استان دنبال می شود اما این موضوع زمان بر است.

فرمانده سپاه ولی عصر (عج) خوزستان گفت: توافق ما برای انجام این پروژه، دو ساله است. بسته به تامین امکانات و تجهیزات، کار را به سرعت شروع می کنیم و کاری جهادی و همه جانبه برای رفع مشکل آب روستا انجام می شود.

سردار شاهوارپور در خصوص آبرسانی به غیزانیه، حمیدیه و دشت آزادگان تصریح کرد: قبلا به دلیل مشکلاتی در برخی نقاط مانند غیزانیه، جفیر، طراح حمیدیه، شادگان، دشت آزادگان و شعیبیه شوشتر، کارهایی به صورت نقطه ای شروع شد اما با توافق نامه ای که صورت گرفته و با پشتیبانی ای که دولت انجام داده است و با عزمی که دولت در بحث رفع مشکل آب در استان خوزستان دارد امید داریم که یک حرکت همه جانبه ای با کاری که شروع شده است، انجام و مشکل مردم برطرف شود.

محمدرضا کرمی نژاد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان  در این نشست اظهار کرد: کار ما در چند جبهه است؛ جبهه اول کاری مربوط به روستاهایی است که اصلا آب ندارند.جبهه دوم کاری مربوط به روستاهایی است که فشار آب مناسبی ندارند و روستاهایی که آب با کیفیت ندارند بر روی کیفیت آب کار می شود. در هر صورت طبق این قرارداد بحث مشکلات مربوط به کیفیت و کمیت آب روستاهای استان برطرف می شود.

وی افزود: یکی از اقدامات بسیار موثر و مهم در دولت سیزدهم، تشکیل قرارگاه امام حسن مجتبی (ع) است. این قرارگاه در جهت محرومیت زدایی و در ۵ محور تشکیل شده است و یک محور آن، تامین آب شرب روستاهای دارای مشکل آب است.

کرمی نژاد تصریح کرد: سهم ما از این قرارگاه، ۱۸۹ روستا در خوزستان به مبلغ حدود یک هزار و ۶۵۰ میلیارد تومان بوده است. این پروژه ها توسط قرارگاه بسیج سازندگی هر استان انجام می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان گفت: در جلسه ای که امروز با فرماندهان سپاه و بسیج سازندگی داشتیم، بحث قرارداد، تحویل زمین و مشخصات و موارد و شرایط کاری و فنی مطرح شد و جلسه امروز برای آغاز عملیات اجرایی ۱۸۹ روستا با اولویت روستاهایی که آب ندارند و مخصوصا در تابستان به مشکل بر می خورند تشکیل و صورت جلسه آن نیز تنظیم شد.

وی بیان کرد: این ۱۸۹ روستا در قالب ۳۰ پروژه تعریف شده اند و تقریبا هر پروژه مربوط به یک شهرستان است. برآورد ما برای اچرای این طرح نیز ۶ تا ۷ ماه است.

کرمی نژاد اظهار کرد: پس از تکمیل این ۳۰ پروژه، فاز دوم طرح نیز به ما ابلاغ خواهد شد و در تلاش هستیم بحث آب کلیه روستاهای مشکل دار را برطرف کنیم.

محمد خانچی ، معاون عمرانی  استانداری خوزستان نیز اظهار کرد: امروز توافق نامه ای مابین سپاه ولی عصر خوزستان و آبفای خوزستان منعقد شد و بر اساس این تفاهم نامه، مجموعه توانمند سپاه در سطح استان به بحث  محرومیت زدایی جهت رفع تنش های آبی ورود خواهد کرد .

به گزارش ایسنا، وی افزود: امیدواریم با این ورود جدی و جهادی که در این راستا اتفاق خواهد افتاد در سال آینده شاهد مشکلات کمتری در بحث آب شرب مناطق هدف و روستاهای استان باشیم.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا