اخبار خوزستان

آغاز دوباره برداشت نیشکر در واحدهای هشتگانه

دکتر عبدعلی ناصری امروز یکشنبه (۳۰ بهمن ماه) با با اعلام این خبر، بیان داشت، با توجه به این که برداشت نیشکر در کشت و صنعت‌های هفتگانه به طور کامل مکانیزه و با دستگاه دروگر نیشکر (هاروستر) انجام می‌شود با شروع بارندگی امکان تردد ماشین‌های برداشت در مزارع وجود ندارد اما در کشت و صنعت هفت‌تپه، برداشت به صورت دستی انجام می‌شود و با توجه به کاهش رطوبت خاک، برداشت از اول اسفندماه در این کشت و صنعت نیز آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر از آغاز دوباره برداشت نیشکر پس از بارندگی‌ها خبر داد و گفت، عملیات برداشت نیشکر همزمان با کاهش رطوب مزارع از سرگرفته شده و روزانه بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ تن شکر سفید برای عرضه به بازار تولید می‌شود.

به گزارش نخبگان و به نقل از روابط‌عمومی شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی، دکتر عبدعلی ناصری امروز یکشنبه (۳۰ بهمن ماه) با با اعلام این خبر، بیان داشت، با توجه به این که برداشت نیشکر در کشت و صنعت‌های هفتگانه به طور کامل مکانیزه و با دستگاه دروگر نیشکر (هاروستر) انجام می‌شود با شروع بارندگی امکان تردد ماشین‌های برداشت در مزارع وجود ندارد اما در کشت و صنعت هفت‌تپه، برداشت به صورت دستی انجام می‌شود و با توجه به کاهش رطوبت خاک، برداشت از اول اسفندماه در این کشت و صنعت نیز آغاز خواهد شد.

بر اساس این گزارش، روند برداشت نیشکر تا اواخر فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت و پیش‌بینی می‌شود در مجموع حدود ۷۰۰ هزار تن شکر سفید از شکرهای خام تولیدی و شکرهای خام وارداتی تولید خواهد شد.

کام کارگران هفت‌تپه شیرین می‌شود

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در بخش دیگری از سخنان خود به پاس تلاش ها و اقدامات موثر کارگران و مدیران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه و با امید به آینده ای روشن از عملکرد این شرکت، از اجرای طرح بازنگری و همسان‌سازی حقوق‌ کارگران کشت و صنعت هفت‌تپه همانند سایر کشت وصنعت های نیشکری تابعه توسعه نیشکر و صنایع جانبی خبر داد و گفت، این طرح از آذر ماه امسال شروع ودر مراحل نهایی شدن است ودر تلاش هستیم که تاریخ اجرای آن از اول اسفندماه سال جاری اعمال و تمامی کارگران و رده های شاغل در شرکت از مزایای آن برخوردار شوند.

وی در ادامه صحبت های خود افزود عیدی و پاداش نیروهای شاغل در مانند سایر شرکت های کشت و صنعت‌ نیشکری در اسفندماه پرداخت می‌شود.

بر اساس این گزارش، تولید شکر این واحد نیشکری در سال زراعی گذشته ۲۳ هزار تن بود که با احیای اراضی کشاورزی و بازسازی کارخانه، تولید شکر در سال زراعی جاری به لطف خداوند متعال انتظار می رود شاهد افزایش دو برابری آن باشیم. دکتر ناصری با سپاسگزاری از درگاه خداوند متعال برای بارندگی های امسال، وضعیت آورد آبی رودخانه‌های خوزستان را خوب ارزیابی کرد و این شرایط را برای عملیات «داشت» سال آینده نیشکر مطلوب دانست

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا