نوع جهش یافته ویروس کرونا با قدرت بیشتر وارد کشور شده است

تاریخ انتشار: شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ | ۱۹:۳۵ ب٫ظ
نوع جهش یافته ویروس کرونا با قدرت بیشتر وارد کشور شده است زمان مطالعه: ۲ دقیقه اعتدال نخبگان/ استاندار خوزستان گفت: قدرت انتقال ویروس افزایش یافته و نوع جهش یافته اروپایی این ویروس وارد کشور شده است. به گزارش نخبگان غلام‌رضا شریعتی روز شنبه در نشست مدیریت بیماری کرونا در اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان بیان کرد: شرایط فعلی ویروس کرونا مراقبت بیشتر را می‌طلبد؛ نباید تصمیمات آنی گرفته شود؛ […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اعتدال نخبگان/ استاندار خوزستان گفت: قدرت انتقال ویروس افزایش یافته و نوع جهش یافته اروپایی این ویروس وارد کشور شده است.

به گزارش نخبگان غلام‌رضا شریعتی روز شنبه در نشست مدیریت بیماری کرونا در اداره کل مدیریت بحران استان خوزستان بیان کرد: شرایط فعلی ویروس کرونا مراقبت بیشتر را می‌طلبد؛ نباید تصمیمات آنی گرفته شود؛ در اتخاذ تصمیمات دانشگاه علوم‌پزشکی باید محور باشد.
وی با تاکید بر پیگیری جدی مقررات مقابله با کرونا توضیح داد: فقط با سفارش و توصیه نمی‌شود کرونا را کنترل کرد بلکه باید خیلی محکم طبق مقررات برخورد شود تا این ویروس همه گیر را کنترل و مدیریت کنیم.
وی افزود: هر شخصی خلاف پروتکل‌های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا عمل کند تخلف کرده و اگر چنین اتفاقاتی را در شهرستان‌ها شاهد باشیم من، فرماندار، دادستان و فرمانده انتظامی را مسوول و مقصر می‌دانم.

مسجدسیلمان در میان ۴۶ شهر پرخطر

وی با بیان این که شهرستان مسجدسلیمان از سوی ستاد ملی مدیریت کرونا به عنوان یکی از ۴۶ شهر پرخطر از نظر کرونا اعلام شده گفت: بیماران بستری در مسجدسلیمان شامل بیماران اندیکا و لالی نیز هستند چراکه این ۲ شهرستان بیمارستان ندارند.
وی افزود: با توجه به شرایط مسجدسلیمان از دانشگاه علوم پزشکی اهواز خواستیم مساله را بررسی کند که پیش بینی می‌شود با بررسی این شرایط شهرستان مسجدسلیمان پرخطر نباشد اما تا مشخص شدن موضوع پروتکل‌ها و مقررات ویژه شهرهای پرخطر را اعمال می‌کنیم.
وی با تاکید بر عمل به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان ستاد ملی مدیریت کرونا ادامه داد: ضرورت دارد فرمانداران نسبت به وضعیت فعلی ویژه‌تر عمل و مراقبت کرده، تیم‌های بازرسی تشکیل داده، نظارت جدی داشته، و از نیروی‌های جوان، مومن، مخلص و… همچون روزهای ابتدایی شیوع کرونا استفاده شود.
وی افزود: نکته مهم دیگر اینکه باید با جدیت از برپایی آیین عروسی و تجمع‌ها جلوگیری، زیارت اهل قبور و قبرستان‌ها ممنوع، و تشییع جنازه با جمعیت محدود برگزار شود که این مساله باید از سوی فرمانداران، نیروی انتظامی و دادستان‌ها پیگیری شود.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi