برپایی حوزه‌های تصحیح اوراق امتحانات نهایی در خوزستان

تاریخ انتشار: یکشنبه 20 خرداد 1403 | 14:59 ب.ظ
برپایی حوزه‌های تصحیح اوراق امتحانات نهایی در خوزستان زمان مطالعه: < 1 دقیقه مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: ۳۰ حوزه تصحیح اوراق امتحانات نهایی در استان برپا شده است.
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش نخبگان و به نقل از صدا و سیما، عبدالله حبیبی با تاکید بر لزوم رفع نواقص موجود در حوزه‌های تصحیح برای افزایش بهروری و تسریع روند تصحیح اوراق نهایی دانش‌آموزان، گفت: با توجه به نهایی شدن آزمون‌های مقطع متوسطه دوم، تاثیر مستقیم آن در کنکور باعث اهمیت زیاد این آزمون‌ها برای دانش‌آموزان و اولیای آنها شده است.

وی افزود: تصحیح اوراق آزمون‌های نهایی خرداد ۱۴۰۳ در خارج از حوزه انجام می‌شود و حوزه‌های فرعی مدارس اکیداً ممنوع است. همچنین مدارس متوسطه دوم به‌عنوان حوزه فرعی تصحیح تعریف شده‌اند و دبیران می‌توانند به هر مدرسه‌ای غیر از مدرسه خودشان برای تصحیح مراجعه کنند.

حبیبی می‌گوید: مدیریت تصحیح اوراق آزمون‌ها برعهده کارگروه آموزش معاونت آموزش و گروه‌های آموزشی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به برپایی ۳۰ حوزه تصحیح اوراق امتحانات نهایی در خوزستان، ادامه داد: به استناد بند ۳ مصوبه ستاد عالی آزمون‌های کشور، تصحیح پاسخ برگه‌ها توسط دبیران دارای ابلاغ تدریس در این دوره و به میزان یک برابر تعداد دانش‌آموزان انجام می‌شود و در صورت تصحیح مازاد، جبران خدمات برابر تعرفه‌های جدید شورای عالی آموزش و پرورش پرداخت خواهد شد.

وی اضافه کرد: امکان تصحیح اوراق پایه‌های دهم و یازدهم هم از ۱۷ خرداد ماه ایجاد شده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار