مرقد مطهر امام خمینی (ره) مقصد بیش از ۷ هزار خوزستانی

تاریخ انتشار: چهارشنبه 9 خرداد 1403 | 19:21 ب.ظ
مرقد مطهر امام خمینی (ره) مقصد بیش از ۷ هزار خوزستانی زمان مطالعه: ۳ دقیقه معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان از اعزام بیش از ۷ هزار نفر به مرقد مطهر امام خمینی (ره) به مناسبت چهاردهم خرداد و ارتحال رهبر کبیر انقلاب اسلامی خبر داد.
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

به گزارش نخبگان و به نقل از صدا و سیما، سرهنگ عادل ساری در نشست خبری تشریح برنامه‌های ارتحال امام خمینی (ره) که امروز، هشتم خردادماه در اهواز برگزار شد، با تسلیت درگذشت رئیس جمهور و همراهان ایشان، گفت: یک رئیس جمهور خدمتگزار را از دست دادیم و از دست دادن ایشان ضربه روحی برای عاشقان این کشور است. از دست دادن ایشان باعث تأسف و تأثر جامعه اسلامی در سراسر دنیا شد و ان‌شاءالله ادامه دهنده راه این شهیدان راه خدمت باشیم. همچنین باید تلاش کنیم در مدت کوتاه باقی‌مانده تا انتخابات شاهد حضور حداکثری مردم پای صندوق‌های رأی باشیم و باید بتوانیم همه را پای کار بیاوریم و این یکی از مأموریت‌های ما است و رسانه نقش مهمی در این زمینه دارد.

وی با اشاره به برنامه‌های ارتحال امام خمینی (ره) افزود: امام این انقلاب را پایه‌گذاری کرد و بعد از پیروزی انقلاب در سال ۵۷ شاهد بودیم که همه دنیا به این موضوع اعتراف کردند که انقلاب ما بزرگ‌ترین معجزه تاریخ بوده است، زیرا حقیقتاً این انقلاب بر پایه و اساس اسلام ناب محمدی و بر اساس معنویت و معرفت دینی پایه‌گذاری شده است.

سرهنگ ساری ادامه داد: امام راحل با نگرشی که داشتند توده‌های عظیم جامعه را پای کار آوردند و با استفاده از مساجد، دانشجویان و … انقلاب را به پیروزی رساندند و باعث شدند که اسلام بیدار شود و از همان دوران دشمنی‌ها با جمهوری اسلامی ایران آغاز شد و تا امروز نیز ادامه دارد و هر سال نیز شاهد توطئه توسط استعمارگران هستیم. التبه فتنه‌های زیادی را پشت سر گذاشته‌ایم.

معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت ولی‌عصر (عج) خوزستان با بیان اینکه این انقلاب یک سری اهداف دارد، اضافه کرد: دشمنان به دنبال گرفتن نوجوانان و جوانان ما هستند و در همین راستا شاهد فتنه‌های علیه نوجوانان و دانش‌آموزان بودیم. در واقع دشمن می‌خواهد مردم را از نظام جدا کند و مطمئن باشید به این هدف خود دست پیدا نخواهند کرد، زیرا ملت شریف ایران بیدار هستند و دست دشمنان را قطع می‌کنند.

وی همچنین با عنوان اینکه یکی از مأموریت‌های سپاه حفظ انقلاب و دستاورد‌های آن است، گفت: هر مأموریت و برنامه‌ای که در سپاه وجود دارد در همین راستا شکل می‌گیرد. هر ساله در سطح استان یک سری قرارگاه‌ها تشکیل می‌شود و به طور مثال قرارگاه شهید فهمیده از برنامه‌های ارتحال امام خمینی (ره) پشتیبانی می‌کند. به صورتی که قرار است مردم را برای مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) به تهران اعزام کنیم تا شاهد حضور پرشور مردم شریف استان خوزستان در این برنامه باشیم.

سرهنگ ساری افزود: این اعزام با مشارکت تمام ادارات انجام خواهد شد؛ سال گذشته برای مبارزه با دشمن نزدیک به ۱۳۵ هزار دانش‌آموز و تعدادی از فرهنگیان را به اردوی راهیان نور اعزام کردیم و امسال هم قصد داریم  بیش از ۷ هزار نفر نوجوان و جوان را برای زیارت حرم حضرت امام خمینی و شرکت در برنامه‌های ارتحال ایشان اعزام کنیم تا ان‌شاءالله از صحبت‌های حضرت آقا که امسال یکسری صحبت‌های مهم و راهبردی خواهند داشت، استفاده کنند.

وی با اشاره به کمیته‌های تشکیل شده در جهت اعزام کاروان خوزستان به تهران برای حضور در برنامه سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) عنوان کرد: برای اینکه شأن زائران‌ مان که در قالب ۱۹۰ اتوبوس به تهران اعزام می‌شوند حفظ شود یک سری کمیته‌ها تشکیل شده است که شامل کمیته حمل و نقل، کمیته تغذیه، کمیته بهداشت، کمیته ایمنی و کمیته فرهنگی است. ضمن اینکه تلاش می‌کنیم زائراولی‌ها را در این برنامه اعزام کنیم تا مبلغ خوبی باشند و تلاش می‌شود در همین راستا راوی خوبی هم داشته باشیم. در همین راستا جا دارد از همکاری استانداری خوزستان که سنگ تمام گذاشته است قدردانی کنم.

سرهنگ ساری با اعلان اینکه سپاه برای حفظ و اعتلای نظام تلاش می‌کند، گفت: دشمن تلاش می‌کند راه و افکار امام خمینی (ره) را قدیمی جلوه دهد و می‌خواهد کار را از دست ما بگیرد که در همین زمینه از رسانه‌ها درخواست داریم در جهت آگاهی مردم گام بردارند. برخی کشور‌ها به تازگی در حال بیدار شدن و عملی کردن ایده‌های امام راحل هستند. این نکته قابل تأمل است پیشرفت‌هایی که ما داشته‌ایم از درون کشور بوده است، اما دشمن می‌خواهد برنامه به این مهمی را خیلی مهم جلوه ندهد.

سرهنگ ایمان ممبینی، مسئول سازمان اردویی و گردشگری زیارتی راهیان نور سپاه ولیعصر (عج) خوزستان گفت: براساس اعلام شهرستان‌ها ۷۶۶۱ نفر برای اعزام به مرقد امام راحل اعلام آمادگی کرده‌اند که برای اعزام آنها ۱۸۴ اتوبوس و ۱۴۱ نفر برای امور ستادی پشتیبانی آماده هستند. ۱۶ اتوبوس هم آماده به کار هستند. در مجموع ۳۶ کاروان که ۳۱ کاروان از شهرستان (ناحیه مقاومت بسیج)، ۵ قشر بسیج کارگری، کارکنان، پزشکی، بسیج تندگویان و معلمان اعزام می‌شوند. کاروان‌ها به اردوی زیارتی جمکران و حضرت معصومه (س) نیز اعزام می‌شوند.

وی افزود: به جهت تامین امنیت اتوبوس‌ها، حرکت کاروان‌ها از یک مسیر مشخص و با همراهی پلیس و آمبولانس خواهد بود.

سرهنگ ممبینی با بیان اینکه شعار مراسم سالگرد ارتحال امام «امام وعده‌های صادق» است، ادامه داد: حضور عشایر سوسنگرد، ایذه، لالی، اندیکا با لباس‌های محلی در این مراسم صوت می‌گیرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار