کند شدن فعالیت زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب در اهواز

تاریخ انتشار: شنبه 22 اردیبهشت 1403 | 23:41 ب.ظ
کند شدن فعالیت زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب در اهواز زمان مطالعه: < 1 دقیقه عضو شورای شهر اهواز با اشاره به کند شدن فعالیت تیم‌های زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب، بر لزوم رفع کمبود داروی بیهوشی برای فعالیت در این زمینه تاکید کرد.
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

به گزارش اعتدال نخبگان و به نقل از صدا و سیما، حجت‌الله زارع‌زاده با اشاره به وضعیت سگ‌های بلاصاحب اظهار کرد: مدتی است که شهرداری با کمبود شدید داروی کتامین (داروی بیهوشی) که برای زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب استفاده می‌شود، مواجه است و این مساله، روند کار را مشکل کرده است.

وی افزود: یادمان هست که وضعیت سگ‌های بلاصاحب در شهر اهواز در سال ۱۴۰۰ چگونه شده بود، اما با اقدامات انجام‌شده در دو سال اخیر به وضعیت متعادلی رسیدیم و تلاش بر این است به حالت قبل برنگردیم.

عضو شورای شهر اهواز گفت: اکنون با توجه به کمبود شدید این دارو که گویا وارداتی است، فعالیت تیم‌هایی که زنده‌گیری سگ‌های بلاصاحب را انجام می‌دهند دچار مشکل شده است و دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز باید در این زمینه بیشتر همکاری و پیگیری کند.

وی با اشاره به تاثیر زاد و ولد سگ‌های بلاصاحب در افزایش جمعیت این سگ‌ها در سطح معابر بیان کرد: کمبود و مشکل در تامین داروی بیهوشی دلیل کند شدن فعالیت اکیپ‌های زنده‌گیری شده است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار