فساد زدایی در بدنه شهرداری

چالش های شهردار امینی در آستانه یک نوروز اهوازی!

دکتر سعید آژده
تاریخ انتشار: شنبه 14 اسفند 1400 | 01:15 ق.ظ
چالش های شهردار امینی در آستانه یک نوروز اهوازی! زمان مطالعه: ۳ دقیقه چالش های شهردار امینی در آستانه یک نوروز اهوازی! شهردار امینی در اهواز حرکت بزرگی را بر علیه فساد سیستماتیک در شهرداری آغاز نموده است و این روند منجر به حذف خیلی ها و جابجایی های گسترده ای شده است. همینکه شما بتوانی در شهرداری اهواز مقابل فساد بأیستی این خود عزم و شجاعت راسخی […]
زمان مطالعه: ۳ دقیقه

چالش های شهردار امینی در آستانه یک نوروز اهوازی!


شهردار امینی در اهواز حرکت بزرگی را بر علیه فساد سیستماتیک در شهرداری آغاز نموده است
و این روند منجر به حذف خیلی ها و جابجایی های گسترده ای شده است.
همینکه شما بتوانی در شهرداری اهواز مقابل فساد بأیستی این خود عزم و شجاعت راسخی را می طلبد.

در ادوار گذشته حتی دستگاه های نظارتی که هر دوره چند ده نفر از شهرداری اهواز را به جرم فساد احضار و دستگیر نموده است باز هم بطور کامل نتوانسته این حلقه فساد را از بین ببرد اما عزم یک نیروی غیر بومی در مقابله با فساد سیستماتیک خود بزرگترین نشانه برای پیشرفت و ترقی یک شهر محسوب میشود.

چرا که مبارزه با فساد ، اولین گام برای توسعه است زیرا هرگز نمی توانیم به مفهوم توسعه برسیم مگر اینکه دست‌های فاسد موجود را قطع کنیم و سپس در گامهای بعدی ست که ما با وجود افراد پاکدست میتوانیم به آنچه که که در نهایت تعریف توسعه است دست یابیم.

گاه در این فساد شهرداران ادوار با چینش افرادی در بدنه ، بمب هایی را پیش روی شهرداران آتی گذاشته اند که برداشتن هر کدام از آنان مساوی با چالشی بحرانی میشود که برداشتن این افراد گاه عزم جزمی را می طلبد که امینی در بدو ورودش به تدریج توانست انجام بدهد.

عدم تمکین از بعضی پدربزرگ های سیاسی استان و اهواز نیز مساوی با چالشی بزرگ برای امینی بوده است که وی با قطع ید این پدربزرگان سیاسی توانسته به آنچه که مطلوب وی است دست پیدا کند ولی این پدربزرگان سیاسی گاه با عوامل تخریبی که در برخی رسانه ها دارند ، فشار زایدالوصفی را به شهردار اهواز آوردند که در هیچکدام از این فشارها ، امینی کرنشی و واکنشی انجام نداده و اصلاحا باج به شغال نداده است!

وجود چند عضو فرهیخته در شورای شهر کمک شایانی به امینی نموده است که این قلم از نام بردن آنان اجتناب میکنم ولی حداقل چهار عضو در شورای شهر اهواز وجود دارد که این افراد اشراف عالی بر مجموعه شهرداری و شار اهواز دارند که مشاوره با اینها کمک بزرگی به شهردار میکند که وجود اینها برای هر شهرداری نعمت است.

صد البته که همه افراد شورای شهر اهواز افراد توانمندی اند که هر کدام در زمینه ای میتواند بازویی قوی برای شهرداران باشند که حضور مستمر اینها میتواند باری عظیم از روی دوش شهرداری بردارند اگرچه برخی ها با مصاحبه و نطق هایی نه تنها باری از دوش شهردار بر نمی دارند که خودشان سبب حاشیه و چالش نیز می شوند که امیدواریم در ادامه کمتر شاهد چنین رفتاری باشیم و اتحاد هرچه بیشتر شورا و شهرداری سبب تحول در مدیریت شهری و توسعه در اهواز خواهد شد.

در روزهای گذشته البته ما با حضور یک نیرو در رأس شهرداری به عنوان قائم مقام شهرداری مواجه شدیم که این فرد با توجه به حضورش در شورای گذشته و نیز با توجه به اشرافی که به مجموعه دارد به یقین میتواند عصای دست هر شهرداری باشد و یک حجت الاسلام موسی پور با تجربه و مسلط به امور میتواند ما را به روزهای خوش آتی ، امیدوار تر کند که به یقین وی با هماهنگی با شخص شهردار و با همسویی با وی میتواند مشکلات زیادی را در بدنه شهرداری مرتفع نماید.

دخل و خرج و سود و زیان یا هزینه درآمد ها در ترازنامه اصلی ترین معضل اینروزهای شهرداری است که واقعا ما امسال با مشکلی عظیم بنام کمبود اعتبار مواجه ایم تا جایی که شهرداری دستش گاه در دادن حقوق پرسنل نیز بسته است که البته هر شخص منصفی با درک این مقوله باید دانست که در مدیریت شهری وقتی دستت از چند جا بسته باشد و از نظر اعتباری و ریالی نتوانی به آن اهداف اصلی ات دست پیدا کنی ، خود بزرگترین چالش پیش روی هر فردی میتواند باشد
که امیدواریم با درایتی که در شهردار امینی سراغ داریم و با حمایت دولت و نمایندگان این معضل نیز هرچه زودتر حل شود .

روی هم رفته مدیریت شهری اهواز دارای چالش های عدیده ای ست که کار را برای هر شهرداری سخت میکند ولی یک رضا امینی مصمم و مسلط به امور شهری در راس شهرداری اهواز به یقین خواهد توانست در آستانه نوروز ، بهار اهواز را سبزتر کند اگر همه ما به شهرمان تعهد داریم باید بازوانی کارگر برای وی و آینده اهواز عزیز باشیم

✔️سعید آژده
جمعه ۱۳ اسفند ۱۴۰۰ اهواز زیتون کارمندی

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi