رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر لزوم تکمیل طرح‌های جمع‌آوری گازهای مشعل تاکید کرد

تاریخ انتشار: سه شنبه 11 آبان 1400 | 15:16 ب.ظ
رئیس سازمان بازرسی کل کشور بر لزوم تکمیل طرح‌های جمع‌آوری گازهای مشعل تاکید کرد زمان مطالعه: < 1 دقیقه اعتدال نخبگان/ رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بازدید از تاسیسات جمع‌آوری گازهای همراه نفت(آماک) شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر لزوم تسریع در اجرای کامل طرح‌های جمع‌آوری گازهای همراه نفت تاکید کرد. به گزارش نخبگان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، حجت‌الاسلام حسن درویشیان روز پنجشنبه از کارخانه‌های گاز و گاز مایع ۷۰۰ […]
زمان مطالعه: < 1 دقیقه
اعتدال نخبگان/ رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بازدید از تاسیسات جمع‌آوری گازهای همراه نفت(آماک) شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بر لزوم تسریع در اجرای کامل طرح‌های جمع‌آوری گازهای همراه نفت تاکید کرد.
به گزارش نخبگان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نفتخیز، حجت‌الاسلام حسن درویشیان روز پنجشنبه از کارخانه‌های گاز و گاز مایع ۷۰۰ و ۸۰۰ و واحد شیرین سازی آماک شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون بازدید کرد و در جریان آخرین وضعیت طرح‌های جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب قرار گرفت.
در این بازدید که مدیرعامل و مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و مدیرعامل و مدیر عملیات شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون نیز حضور داشتند، پیشرفت طرح‌های جمع‌آوری گازهای مشعل مناطق نفتخیز جنوب برای رئیس سازمان بازرسی کل کشور تشریح شد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در این بازدید با اشاره به نتایج مثبت جمع‌آوری گازهای همراه نفت، بر لزوم تسریع در اجرای کامل این طرح‌ها تاکید کرد.
شایان ذکر است با اجرای طرح آماک، هم اکنون حدود ۸۶ درصد گازهای همراه نفت در مناطق نفتخیز جنوب جمع‌آوری می‌شود که به مصرف داخلی و یا تزریق در مخازن نفتی جهت صیانت از توان تولید، اختصاص می‌یابد.
برای مابقی گازهای همراه نفت این شرکت نیز طرح‌هایی با مشارکت شرکت‌های پتروشیمی در دست اجراست تا ضمن تامین خوراک این شرکت‌ها، از سوزاندن گازهای همراه در مشعل‌ها جلوگیری به‌عمل آید.
Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi