موج جدید کرونا در خوزستان بسیار سنگین است

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۲۰:۴۴ ب٫ظ
موج جدید کرونا در خوزستان بسیار سنگین است زمان مطالعه: ۲ دقیقه به گزارش نخبگان و به نقل از صدا و سیما، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در سفر به خوزستان گفت: با تلاش شبانه روزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دیگر همکاران در بخش بهداشت و درمان، موج بیماری کرونا کنترل شده است. دکتر قاسم جان بابایی با اشاره به اینکه […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه
به گزارش نخبگان و به نقل از صدا و سیما، معاون درمان وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در سفر به خوزستان گفت: با تلاش شبانه روزی رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و دیگر همکاران در بخش بهداشت و درمان، موج بیماری کرونا کنترل شده است.

دکتر قاسم جان بابایی با اشاره به اینکه میزان مراجعات به مراکز بهداشتی و درمانی و موارد بستری نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است، افزود : اگر این روند ادامه یابد در روز‌های آینده مقداری از بار بیمارستان‌ها سبک‌تر خواهد شد.

وی ادامه داد: سه موج بیماری کرونا در خوزستان رخ داده بود که موج جدید خوزستان هم بسیار سنگین و معادل موج تابستان است و در زمان اپیدمی کرونا، مردم باید دقت کنند که هر علامتی کرونا است و صرفا به تب، سرفه و تنگی نفس توجه نکنند و  علائمی مانند شکم درد، تهوع و استفراغ مکرر و در سنین بالا خستگی و بی حالی هم علائم کرونا می باشد.

معاون درمان وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد :  اگر بیماران زودتر  به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنند ، امکان نجات اکثر بیماران وجود داشته و در این دوره همکاران ما مسلط‌تر هستند و شرایط را بهتر مدیریت کردند.
دکتر جان بابایی با اشاره به اینکه زیرساخت‌ها  با کمک وزارت بهداشت و  خیران  و با همت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز توسعه داده شده است، افزود: ۱۰۰ تخت ویژه به ظرفیت بیمارستان‌ها افزوده شده است تا در خصوص بستری بیماران در بخش ویژه مشکلی وجود نداشته باشد  و همچنین وزارت بهداشت سه دستگاه اکسیژن ساز به خوزستان اختصاص داده که چهارمین دستگاه نیز به زودی به این استان تحویل داده خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: در حال حاضر تیم بهداشت و درمان و تیم‌های فعال طرح شهید سلیمانی (بسیج و هلال احمر) در فرودگاه‌های خوزستان  در حال نمونه برداری از مسافران هستند و افرادی که تستشان منفی است اجازه مسافرت داده می‌شود که این کار در جلوگیری از انتشار بیماری از خوزستان به نقاط دیگر بسیار تاثیر گذار است.
Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi