استاندار خوزستان محدودیت ها و تمهیدات ویژه برای مهار شیوع کرونا را تشریح کرد

تاریخ انتشار: جمعه ۱ اسفند ۱۳۹۹ | ۲۳:۴۶ ب٫ظ
استاندار خوزستان محدودیت ها و تمهیدات ویژه برای مهار شیوع کرونا را تشریح کرد زمان مطالعه: ۲ دقیقه اعتدال نخبگان/ قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان روز جمعه در پایان نشست اضطراری ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و در گفتگو با خبرنگاران گفت: پیش از این که در شرایط آبی به سر می بردیم مهمترین مشکل آن بود که برای مردم عادی انگاری صورت گرفته بود و تصور عموم بر این بود که همه […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اعتدال نخبگان/ قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان روز جمعه در پایان نشست اضطراری ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و در گفتگو با خبرنگاران گفت: پیش از این که در شرایط آبی به سر می بردیم مهمترین مشکل آن بود که برای مردم عادی انگاری صورت گرفته بود و تصور عموم بر این بود که همه چیز حل شده است.

استاندار خوزستان افزود: در نتیجه این عادی انگاری مراسمات مختلف، مراودات رفت و شدها و مسافرت‌ها دقیقاً مانند شرایطی که کرونا نباشد انجام شد و در نتیجه بیماری کرونا آن هم از نوع نوع جهش یافته با منشاء انگلستان گسترش یافت.

سلیمانی ادامه داد: برآورد ما این بود که منشا گونه جهش یافته از خارج از کشور است و در مرحله اول مرزها را در بخش مسافرتی به مدت یک هفته بستیم و پس از یک هفته اگر شرایط کنترل نشود این محدودیت تمدید خواهد شد. همچنین در مرزها باید شرایطی ایجاد کنیم که امکان تست سریع از مسافران فراهم شود.

▫️استاندار خوزستان اظهار داشت: تردد روزانه از ساعت ۲۱ تا ۴ با قدرت ادامه پیدا می کند و در شهرستان های قرمز اصناف، ادارات و دیگر دستگاه‌ها برابر با محدودیت ها و دستورالعمل ها مشخص شده فعالیت میکنند.

▫️سلیمانی تصریح کرد: در این شهرستان ها تعطیلی بازار، اصناف و دستفروشان به جز گروه یک شغلی به طور کامل انجام می گیرد و کارخانجات و کارگاه های تولیدی با یک سوم ظرفیت فعال خواهند بود. ادارات و دستگاه‌ها نیز به جز دستگاه های ضروری و خدمات رسان حداکثر با یک سوم فعالیت می‌کنند.

▫️استاندار خوزستان تاکید کرد: کارکنان دارای بیماری‌های زمینه‌ای، زنان باردار و افراد مسن حتماً در دورکاری باشند و همه نهادها دستگاهها بخش خصوصی موظف هستند به کمک طرح سلیمانی بیایند.

▫️سلیمانی عنوان کرد: در صورت اجرای طرح غربالگری محله به محله حلقه انتشار ویروس شکسته خواهد شد و افراد مبتلا دقیق‌تر شناسایی و قرنطینه می‌شوند و خانواده و بستگان بیمار و کسانی که با بیمار تردد داشته باشند تست می‌شوند‌.

▫️استاندار خوزستان با بیان اینکه در ورودی‌ها و خروجی‌های استان کنترل بیشتری انجام می شود گفت: از رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز درخواست کردیم در کنار دبیری ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا امر سخنگویی این ستاد را نیز بر عهده گیرند.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi