آخرین وضع آبگرفتگی‌ها و رسیدگی به مناطق آسیب دیده در خوزستان

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۸:۴۸ ب٫ظ
آخرین وضع آبگرفتگی‌ها و رسیدگی به مناطق آسیب دیده در خوزستان زمان مطالعه: ۲ دقیقه اعتدال نخبگان/ استاندار خوزستان در بازدید از مناطق آبگرفته ماهشهر :در صورت نبود بارندگی مجدد در این شهرستان حداقل تا ۸۰ درصد مشکلات شهر چمران ظرف چند ساعت آینده رفع خواهد شد. به گزارش خبرنگار نخبگان، استاندار خوزستان گفت: در طول ۲ روز گذشته شهرستان ماهشهر بارشی بیش از ۱۷۰ میلی متر را به خود […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اعتدال نخبگان/ استاندار خوزستان در بازدید از مناطق آبگرفته ماهشهر :در صورت نبود بارندگی مجدد در این شهرستان حداقل تا ۸۰ درصد مشکلات شهر چمران ظرف چند ساعت آینده رفع خواهد شد.

به گزارش خبرنگار نخبگان، استاندار خوزستان گفت: در طول ۲ روز گذشته شهرستان ماهشهر بارشی بیش از ۱۷۰ میلی متر را به خود دیده که با توجه به پیش بینی‌های بارشی در حدود ۹۵ الی ۱۰۰ میلی متر اداره هواشناسی، شاهد میزان بیشتر بارندگی در این شهرستان بوده ایم.

شریعتی بیان کرد:در شهر ماهشهر مشکل چندانی وجود نداشته، اما در شهر چمران و بندر امام خمینی (ره) به دلیل بالا بودن حجم آب و عدم پاسخگویی سیستم‌ها به این حجم از آب و یا عدم وجود سیستم جمع آوری آب‌های سطحی با مشکلاتی روبرو شدیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه به اعزام معاونت عمرانی استانداری و مسئولینی از شرکت آب و فاضلاب استان و سایر دستگاه‌ها به بندر ماهشهر گفت: با اقدامات جدی صورت گرفته از طرف شرکت پتروشیمی، اداره بندر و همچنین کمک‌های خوبی که از طرف استان به جهت دفع بهتر آب‌ها ارسال شد.

استاندار خوزستان با اذعان به وجود مشکل جدی در بخش‌هایی از بندر امام (ره) اظهار کرد: در مناطق شهرک شهید صباغان، بلوکی ها، شهرک مقداد و منطقه نی زار بندر امام (ره) با مشکل جدی تری مواجه هستیم، اما امکانات کاملاً بسیج شده و در حال دفع آب‌ها هستیم، اما حجم آب‌های جمع شده زیاد است و امیدواریم با اقداماتی که در آن مناطق در حال انجام است بتوان مشکلات این مناطق را سریع‌تر رفع کرد.

وی گفت:با تمهیداتی که پیشتر انجام شده در سایر شهرستان‌ها مشکل چندانی وجود ندارد و با وجود پراکندگی و حجم بالای بارش آب‌ها به صورت روان در حال دفع شدن است.

در ادامه مدیرکل مدیریت بحران خوزستان نیز آخرین وضعیت آبگرفتگی در اهواز و ماهشهر را تشریح کرد.

امید بن‌عباس ، با اشاره به آبگرفتگی برخی شهرهای استان در پی بارندگی‌های شدید، اظهار کرد: آبگرفتگی در شهرستان‌های اهواز، ماهشهر، امیدیه و رامشیر رخ داده است که عبور و مرور را مختل کرده بود. جاده‌های دسترسی به روستاها نیز به صورت موقت مسدود شدند اما در حال حاضر جاده‌ای از شریان‌های اصلی استان مسدود نیست.

وی با اشاره به آبگرفتگی شهر چمران و بندر امام در شهرستان ماهشهر، افزود: در حال حاضر وضعیت آبگرفتگی در شهر چمران نسبت به بندر امام(ره) بهتر است و بخش زیادی از آب از شهر چمران خارج شده است. تجهیزات مورد نیاز توسط شرکت ملی حفاری و دستگاه‌های اجرایی در اختیار این شهر قرار گرفت تا آب با سرعت تخلیه شود.

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان در خصوص وضعیت آبگرفتگی در شهر اهواز نیز گفت: در حال حاضر به جز منطقه ۶ و ۸ و بخشی از منطقه ۴، در سایر نقاط شهر اهواز مورد خاصی از آبگرفتگی در معابر اصلی نداریم و در سایر نقاط تنها آبگرفتگی کاسه‌ای وجود دارد.

بن‌عباس با اشاره به امدادرسانی به افراد متاثر از آبگرفتگی‌ها توسط جمعیت هلال احمر بیان کرد: اقلام مورد نیاز بین خانوارهای متاثر از بارندگی توزیع شده است.

وی در خصوص میزان خسارات وارد شده در پی این بارندگی‌ها، گفت: از صبح امروز ارزیابی خسارات توسط فرمانداران آغاز شده و تا ۷۲ ساعت مهلت دارند میزان خسارت‌ها را ارائه دهند.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi