خرید مرغ یا حراج کرونا؟

تاریخ انتشار: چهارشنبه 5 آذر 1399 | 13:05 ب.ظ
خرید مرغ یا حراج کرونا؟ زمان مطالعه: ۲ دقیقه به گزارش نخبگان و به نقل از خبرگزاری خانه ملت مجتبی یوسفی در مورد رشد قیمت اقلام خوراکی از جمله گوشت مرغ گفت: در کنار افزایش قیمت ارز، سکه، ماشین و گوجه فرنگی امروزه شاهد رشد شبانه قیمت مرغ بوده‌ایم حدود یک ماه گذشته تذکرهای متفاوتی در راستای گرانی‌هایی که فشار مضاعفی بر روی مردم […]
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به گزارش نخبگان و به نقل از خبرگزاری خانه ملت مجتبی یوسفی در مورد رشد قیمت اقلام خوراکی از جمله گوشت مرغ گفت: در کنار افزایش قیمت ارز، سکه، ماشین و گوجه فرنگی امروزه شاهد رشد شبانه قیمت مرغ بوده‌ایم حدود یک ماه گذشته تذکرهای متفاوتی در راستای گرانی‌هایی که فشار مضاعفی بر روی مردم وارد می‌شود؛ از طرف نمایندگان مجلس به دولت محترم داده شده است.

نماینده مردم اهواز، باوی،حمیدیه و کارون در مجلس افزود: نهاده‌های دامی از ذرت و سویا گرفته تا کنجاله امروزه منجر به گرانی مرغ شده بدون شک اگر همین بی‌توجهی دولت نسبت به اقلام خوراکی دیگر از جمله دام سنگین ادامه داشته باشد شاهد گرانی و کمیابی پروتئین گوشت قرمز هم خواهیم بود، رسوب ده میلیون مواد اولیه در گمرکات که حدود نیمی از آن مربوط به کالاهای اساسی است، این بی‌توجهی امروزه در قالب صف‌های طولانی مردم برای خرید اقلام خوراکی خود را نشان داده است.

بی برنامگی‌های دولت ادامه دارد

وی ادامه داد: صف‌های طویل و دراز در جهت دریافت اقلام خوراکی در شان مردمی که دل در گروِ این نظام و انقلاب داده‌اند نیست، خرید گوشت قرمز از ماههای گذشته آرزوی بسیاری از مردم شده و امروزه گوشت مرغ ارزانترین پروتئین دست نیافتنی شده است، این بی برنامگی دولت را می‌رساند.

شاهد کوچک شدن سفره‌های مردم هستیم دیروز لبنیات امروز گوشت سفید مرغ از سبد کالای مصرفی مردم

یوسفی تاکید کرد: در ماههای اخیر شاهد کوچک شدن سفره‌های مردم هستیم دیروز لبنیات امروز گوشت سفید مرغ از سبد کالای مصرفی مردم حذف شده و این نشان می‌دهد تمام تذکرات مجلس محترم نسبت به بی‌برنامگی‌های دولت بی‌نتیجه بوده است.در حال حاضر وزارت کشاورزی باید پاسخگویی تجمعات مردم در صف‌های طویل دریافت گوشت مرغ باشد.

نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: سوء مدیریت مدیران اجرایی و مسئولان در حوزه اقتصادی در حال حاضر فشارهای سنگینی بر قشر ضعیف مردم وارد کرده است، تامین نیازهای اساسی از لبنیات و پروتئین زیاده خواهی مردم را نشان نمی‌دهد، بلکه نشان از بی‌برنامگی تیم اقتصادی کشور است که بسیاری از کالاهای اساسی در گروِ تصمیمات سیاسی خلاصه شده است و معیشت مردم گروگان وعده انتخاباتی کشورهای دیگر خلاصه شده که اگر کسی جای شخصی دیگر بیایید به عنوان رییس جمهور بدون شک وضعیت اقتصادی مطلوب خواهد شد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: وعده‌های معاون وزیر کشاورزی از رسانه ملی بر مبنای دسترسی تولیدکنندگان مواد پروتئینی به نهاده‌های دامی از ذرت و سویا تا کنجاله در هفته‌های آتی جای سوال دارد، چرا از قبل که می‌‌توانستید این نهاده‌ها را در اختیار تولیدکنندگان قرار ندادید؛که امروزه شاهد صف‌های طویل مردم برای دریافت گوشت مرغ نباشیم؟! در شان مردم نیست در شرایط بحرانی کرونا که تمام کشور به نوعی تعطیل است شاهد صف‌های طولانی دریافت مرغ در میادین باشیم./

آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار