عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

بازگشت آمریکا به برجام باید به شرط جبران خسارت‌ها باشد

تاریخ انتشار: جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۶ ب٫ظ
بازگشت آمریکا به برجام باید به شرط جبران خسارت‌ها باشد زمان مطالعه: < 1 دقیقه اعتدال نخبگان/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بازگشت آمریکا به برجام به شرط جبران خسارت‌ها، اولین گام در راستای تغییر سیاست خارجی مخرب این کشور است. به گزارش نخبگان سید احمد آوایی در گفتگویی با مهر اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شاید بر هر کشوری تأثیرگذار باشد اما […]
زمان مطالعه: < 1 دقیقه

اعتدال نخبگان/ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بازگشت آمریکا به برجام به شرط جبران خسارت‌ها، اولین گام در راستای تغییر سیاست خارجی مخرب این کشور است.

به گزارش نخبگان سید احمد آوایی در گفتگویی با مهر اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شاید بر هر کشوری تأثیرگذار باشد اما نگاه ما در ایران، بیشتر به ظرفیت‌های داخل است، هرچند که نباید انزواطلب باشیم.

وی با بیان اینکه مواضع و عناد آمریکا علیه ایران مشخص است، افزود: اما قطعاً تفاوت‌هایی در نوع اعمال سیاست‌های این کشور توسط رؤسای جمهور مختلف وجود دارد.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا انتخاب بایدن تأثیر مثبت بلند مدت بر اقتصاد ایران دارد یا خیر، گفت: فعلاً قضاوت در این خصوص نیازمند گذشت زمان است.

آوایی همچنین در خصوص بازگشت آمریکا به برجام، عنوان کرد: برجام یک معاهده بین المللی بود که با تصویب آن در شورای امنیت سازمان ملل به عنوان قطعنامه ۲۲۳۱، تمام تحریم‌های مصوب شورای امنیت علیه ایران ملغی شد اما متأسفانه آمریکا بدون توجه به سازوکارهای بین المللی و به صورت غیرقانونی از آن خارج شد و پس از آن تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه گسترده‌ای را علیه کشورمان اعمال کرد.

وی افزود: طبیعتاً بازگشت آمریکا به برجام اولین گام این کشور برای تغییر در سیاست خارجی مخرب خود خواهد بود. ما از بازگشت آمریکا به برجام استقبال می‌کنیم منوط به اینکه تمام تعهدات خود در سال‌های گذشته را انجام داده و به نوعی جبران خسارت کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان بیان کرد: بعید است بایدن از میراث ترامپ در اعمال تحریم‌های ظالمانه علیه ایران بهره برداری نکند اما به نظر می‌رسد از تشدید تحریم‌ها پرهیز و یا حتی برخی از تحریم‌ها را نیز بردارد.

Print Friendly, PDF & Email
آخرين اخبار
پر بحث ترين
اینستاگرام نخبگان
محل كد آمار
logo-samandehi