اخبار خوزستان

۵۰ میلیون یورو از اعتبارات آب و فاضلاب خوزستان محقق شد

اعتدال نخبگان/ نماینده مردم اهواز در حوزه انتخابیه اهواز باوی کارون و حمیدیه گفت: پیگیری‌ها برای تحقق اعتبارات به مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو در دو سال پیاپی در حال انجام است که نصف این مبلغ محقق شد.

به گزارش نخبگان مجتبی یوسفی شامگاه جمعه در نشستی با مردم شهرستان کارون و مسئولان آبفا استان برگزار شد، با اشاره به معضلات پیش آمده برای شهروندان به ویژه مردم منطقه کوت عبدالله در آبگرفتگی آبان ماه سال ۹۸ گفت: در چهار ماه گذشته پیگیری‌های جدی در حوزه ساماندهی این وضعیت  و پیشگیری از بروز حوادث و معضلات مشابه انجام پذیرفت.

وی پیگیری های به عمل آمده را شامل دو محور اصلی دانست و افزود: گام اول پیگیری جهت تحقق اعتبارات مقام معظم رهبری به مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو بود و قرار است در ۲ سال پیاپی تخصیص یابد.

یوسفی ادامه داد: بخشی از این اعتبارات تا کنون تایید شده و در خصوص پرداخت این اعتبارات بر اساس نرخ نیمایی یورو که در حال حاضر با قیمتی حدود ۲۷۰ هزار ریال محاسبه می‌گردد انجام و در جلسه‌ای با آقای نوبخت مجوز اعطای بخش اول این اعتبار با نرخ به روز نیمایی یورو اخذ شد.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر این اتفاق نمی افتاد اعتبار یاد شده با اختلاف حدود هفت میلیارد ریال تخصیص می یافت؛ شرکت آبفا با همکاری قرارگاه خاتم الانبیا پروژه را جهت ساماندهی وضعیت فاضلاب در شهر ولایتمدار کارون آغاز خواهد کرد.

وی افزود: این پروژه با اولویت احداث خطوط جمع کننده و خطوط اصلی فاضلاب در این شهرستان، وضعیت فاضلاب نقاطی همچون شکاره و درویشیه را ساماندهی خواهد کرد.

یوسفی با بیان اینکه این بخش از پروژه در بلند مدت اقدامات قرار دارد و اقداماتی همچون لایروبی شبکه های فاضلاب اهواز، کارون و باوی همچنین در برنامه کوتاه مدت  شرکت آب و فاضلاب خواهد بود، تصریح کرد: با این برنامه کوتاه مدت حدود ۳۰ درصد به ظرفیت انتقال فاضلاب توسط شبکه فاضلاب افزوده خواهد شد.

وی گفت: پیگیری‌های این امر در جلسه ای با حضور مدیرعامل شرکت مهندسی آبفای کشور انجام گردیده است.

نماینده مردم اهواز در حوزه انتخابیه اهواز باوی کارون و حمیدیه  همچنین در بخش آب شهرستان کارون بیان کرد: با تخصیص اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از محل پروژه های تنش آبی مازاد بر سهم استان، تاسیسات تصفیه خانه آب شهدای شهرستان کارون اورهال گردید و عملیات لایروبی و احداث و نصب فیلتراسیون جدید بر ظرفیت تولید شهرستان به میزان حدود دو برابر افزود.

یک هزار و ۱۰۰ کیلومتر از مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ کیلومتر فاضلاب اهواز قدیمی و نیاز به بازسازی دارد که طرح اصلاح این شبکه در دستور کار است.

۱۶ مردادماه ۹۸ نامه ای مبنی بر وجود مشکل در فاضلاب اهواز به رهبری تقدیم شد و ایشان در تاریخ ۲۲ مرداد در فرمانی خطاب به رییس جمهور بر لزوم حل مشکل فاضلاب اهواز تاکید کردند و ریاست جمهوری نیز دستور لازم را به رییس سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا