اخبار خوزستان

کاهش ۳۰ درصدی خرید آجیل و شیرینی شب عید+قیمت‌ها

رئیس اتحادیه آجیل‌فروشان اهواز نرخ پایه انواع شیرینی و آجیل را در آستانه عید اعلام کرد.

به گزارش نخبگان ، سیامک جعفری در گفت‌وگویی، اظهار کرد: در حال حاضر هر کیلوگرم پسته اکبری و کله‌قوچی که از بهترین و پرمصرف‌ترین اقلام آجیل محسوب می‌شوند، ۶۰ هزار تومان و هر کیلوگرم آجیل مخلوط با کیفیت درجه ۳، ۳۰ تا ۳۵ هزار تومان است.

وی افزود: هر کیلوگرم مغز بادام ایرانی با قیمت ۶۰ تا ۹۰ هزار تومان و مغز بادام آمریکایی ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان، هر کیلوگرم آجیل مخلوط نقل‌دار ۲۵ هزار تومان، هر کیلوگرم آجیل شیرین اعلاء ۵۵ هزار تومان و درجه پایین‌تر آن با قیمت ۴۵ هزار تومان، هر کیلوگرم تخمه ژاپنی ۴۸ هزار تومان، تخمه کدو ۳۹ هزار تومان و هر کیلوگرم آجیل مشکل گشا با مغز پاک کرده ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

جعفری همچنین در خصوص قیمت انواع شیرینی تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم کیک یخچالی مغزدار ۲۵ هزار تومان، هر کیلوگرم شیرینی خشک، نان برنجی و نان کشمشی ممتاز ۱۶ هزار تومان، هر کیلوگرم شیرینی کره‌ای و دانمارکی ممتاز ۱۷٫۵ هزار تومان و نرخ درجه ۱ و درجه ۲ آن ۱۰ درصد کمتر، هر کیلوگرم شیرینی قرابیه ۲۷ هزار تومان، هر کیلوگرم شیرینی قرابیه مغزدار ۳۵ هزار تومان، هر کیلوگرم شیرینی خشک اصل ۲۵ هزار تومان و هر کیلوگرم شیرینی خشک فانتزی هلندی و سوئیسی ۱۹ هزار تومان است.

جعفری با اشاره به این‌که نرخ اقلام شیرینی و آجیل ۲۰ درصد افزایش یافته است، اظهار کرد: میزان خرید در سال جاری ۳۰ درصد نسبت به سال گذشته در این ایام کاهش یافته است و خرید چندانی در این ایام شاهد نبودیم./ ایسنا

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا