اخبار خوزستان

وزیرنیرو :تمامی امکانات و تجهیزات برای رفع سریع مشکلات آب و برق شهر اهواز بسیج شده اند

به گزارش نخبگان ،حمید چیت چیان امروز در حاشیه بازدید از تصفیه‌خانه شماره ۲ اهواز طی سفر امروزش به خوزستان عنوان کرد  :

مشکل قطعی آب فقط در شهر اهواز و چند شهر هم جوار بود که علت آن هم این بود که از چند مسیر تامین برق برای تصفیه خانه و ایستگاه پمپاژ انجام می شد ولی با قطعی برق مشکل قطعی آب نیز بوجود آمد .

? در پی بروز این مشکل ۲۰دستگاه ژنراتور از نقاط مختلف کشور به اهواز منتقل کردیم و این ژنراتورها در تمامی تصفیه خانه ها و ایستگاههای پمپاز شهر اهواز نصب شدند و امروز در بازدید دکتر روحانی دستور راه اندازی آن صادر شد

? با نصب این ژنراتورها اگر به هر دلیلی مشکل قطعی برق بوجود بیاید ایستگاه های پمپاژ با این سیستم اضطراری می توانند کار تصفیه آب و پمپاژ آب را بدون وقفه انجام دهند.

? ما غیر از سیستم اضطراری دیزل ژنراتورها که با گازوئیل کار می کنند از سیستم گسنجین ها هم استفاده می کنیم که این سیستم با استفاده از گاز طبیعی برق تولید می کنند و برای حل مشکل قطعی برق در تصفیه خانه ها  و ایستگاههای پمپاژ آب فعالیت خواهند کرد لذا با این اقدامات یعنی استفاده از سه سیستم برق شهری ، دیزل ژنراتورها و گسنجین ها شاهد اطمینان خاطر در تامین برق شهر اهواز باشیم .

? همچنین درخصوص مشکل قطعی برق از همان ابتدای بروز این حادثه تمام نیروهای فنی و تجهیزات را از سراسر کشور بسیج کردیم و بیش از ۱۴۰ اکیپ در اهواز مستقر شدند که هنوز نیز به فعالیت خود ادامه می دهند .

? از ۳۳۲ فیدر تامین برق شهر اهواز و شهرهای اطراف تاکنون مقره های ۱۳۵ فیدر شستشو شده است و علاوه بر این در خطوط انتقال برق تمام پستهایی که در معرض الودگی قرار داشتند بصورت کامل شستشو شدند.

? علاوه بر این  خطوط انتقال برق ۲۱۰۰ دکل نیز باید شستشو شوند که تاکنون بیش از ۶۰۰ دکل بطور کامل شستشو شده اند

? تلاش داریم تا یکسال آینده تمام مقره های سرامیکی موجود در شبکه توزیع برق استان خوزستان با مقره های سیلیکونی جایگزین شوند و چون این مواد آب گریز و خاک گریز هستند با اطمینان خاطر بالا شاهد تامین برق باشیم

نخبگان

پایگاه خبری تحلیلی اعتدال نخبگان با شعار (نخبگان ، رسانه ی آگاهی) در تاریخ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ و با شماره ۸۳۶۶۶ از سامانه جامع رسانه های کشور آغاز بکار نمود اعتدال نخبگان بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۲ طبق ارزشیابی کیفی رسانه ها که هر ساله توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سنجیده می شود جز سه پایگاه برتر خوزستان شناخته شده است و تنها پایگاه خبری خوزستان است که به این مهم دست پیدا نموده است. اعتدال نخبگان با هدف اطلاع رسانی دقیق و صحیح از رویدادهای کشوری برای مخاطبین گرامی طراحی گردیده است البته به دلیل قرار گرفتن دفتر مجموعه در استان خوزستان، این استان اهمیت بیشتری برای ما دارد. خط مشی ما این است که با نگاهی اعتدالی مهم ترین اخبار را پوشش دهد. امید است کار ما در این مجموعه خبری رضایت خاطر همراهان گرامی را بدست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا